Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
bartman
Topic Starter
Berichten: 20

meeneembaarheid bij teruggave

#1 , 3 maand 1 week geleden (10 aug 2017 23:54)

in 2003 koop ik een appartement in het Vlaamse gewest en betaal 10% registtagierechten.
eind 2015 koop ik een huis in het Vlaams Gewest en betaal eveneens 10% registtagierechten.
nu in augustus 2017 verkoop ik mijn appartement, dus binnen de 2j na aankoop huis. Ik dacht dat ik had kunnen genieten van meeneembaarheid bij teruggave maar volgens de notaris niet.

Bij aankoop van her huis eind 2015 konden we kiezen tussen ofwel betaling volledig registratie ofwel het abatement nemen via mijn vriendin. De woning staat 50% op mijn en 50% op haar naam

Dit staat in het ontwerp an de ( ver) koopakte


De verkoper verklaart niet te kunnen genieten van de toepassing van de artikel 3.6.0.0.6,§2 (teruggave) en artikel 3.6.0.0.6,§3 (meeneembaarheid via teruggave) van dezelfde Codex.

Reclame

Terug naar “Successie- & Registratierechten”