Pagina 1 van 1

Afbetaling

Geplaatst: 03 dec 2025 17:31
door Topicstarter
Beste

Even een korte vraag: er werd op papier een onderlinge overeenkomst afgesloten voor het betalen van een bepaald bedrag, dit buiten de rechtbank om. Er werd geen betalingstermijn afgesproken, enkel het bedrag op zich.
Eiser vraagt nu aangetekend om over te gaan tot betaling van het bedrag, binnen de maand.

Mijn vraag: kan de tegenpartij in schijven afbetalen, gezien er geen mondelinge, noch op papier een betalingstermijn werd afgsproken? Ik weet dat de eiser daarmee niet akkoord hoeft te gaan, maar aan de andere kant toont de afbetaling wel bereidwilligheid tot betalen aan (mits een redelijk bedrag per maand natuurlijk.)

Alvast bedankt

Re: Afbetaling

Geplaatst: 03 dec 2025 19:01
door Topicstarter
Ter info, het betreft een schuld.

Re: Afbetaling

Geplaatst: 03 dec 2025 21:47
door basejumper
Als er geen afbetalingsplan werd overeengekomen bent u nog niet nalatig. Is er mogelijkheid om gewoon via een bank te lenen en persoon terug te betalen? Indien u zelf een afbetalingsplan zou voorstellen, is de schuld dan binnen een redelijke periode terugbetaald?