definitief breken met vader

rudi_c
Topic Starter
Berichten: 4
Juridisch actief: Nee

definitief breken met vader

#1 , 1 maand 1 week geleden (05 sep 2019 15:55)

Hallo,

ik ben hertrouwd in 2017 en heb daardoor twee (volwassen meerderjarige) plus-dochters.
De relatie met hun eigen vader is zodanig verzuurd door een aantal financiële kwesties en ze zouden definitief willen breken met hem,
op een officiële manier zodat ze later niet aansprakelijk kunnen worden gesteld voor zijn schulden, of dat zelfs het OCMW op hen of de kleinkinderen geen beroep zou kunnen doen voor tussenkomst in kosten rusthuis, en meer van dat. Ze willen ook niet erven van hem want ze vrezen alleen maar een financiële put en schulden.

Kan dit ? moet dit bij een notaris of een (vrede)rechter ?

Bedankt !

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
Marcus Aurelius
Berichten: 864
Juridisch actief: Nee

#2 , 1 maand 1 week geleden (05 sep 2019 16:12)

neen, dit kan niet. Een erfenis kan pas verworpen worden via een notaris als de erfenis open komt, dus de erflater is overleden. Sommige betalingen blijven verschuldigd, ook al wordt de erfenis verworpen, bv. begrafeniskosten en ziekenhuiskosten ziekte voorafgaand aan overlijden. Het is en blijft hun vader. Art. 205 van het Burgerlijk Wetboek is van toepassing.
------------------------------------------------------------------------
wat baat kaars en bril, als de uil niet zien en lezen wil.

Reclame

Terug naar “Andere”