Verantwoordelijkheid bij "shimming"?

Forumregels
Tips om snel goede antwoorden te krijgen


- Geef in het onderwerp duidelijk aan waarover het gaat
- Wees beknopt (hoe meer tekst, hoe minder groot de kans dat het gelezen wordt)
- Wees volledig (zaken achterhouden zorgt ervoor dat er onmogelijk juist geadviseerd kan worden)
- Let op grammatica en spelling
JorisVB
Topic Starter
Berichten: 83
Juridisch actief: Nee

Verantwoordelijkheid bij "shimming"?

#1 , 03 apr 2026 15:43

Naar aanleiding van dit artikel: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2026/03/27 ... n-phishing, vraag ik mij af: als deze fraude gebeurt omdat men de betaalterminal van het tankstation heeft kunnen hacken, kan je dan de uitbater van het tankstation aansprakelijk stellen voor de schade als jij slachtoffer geworden bent van shimming?

Naar mijn mening is het de verantwoordelijkheid van de uitbater van het tankstation dat hun betaalterminals veilig zijn om te gebruiken en indien niet, zij verantwoordelijk zijn voor de schade?

basejumper
Berichten: 5258
Locatie: Diest

#2 , 04 apr 2026 10:43

Dat is in elk geval jouw probleemnier. Shimming wordt sowieso vergoed. En de uitbater van het tankstations evenmin verantwoordelijk want die is even goed het slachtoffer van een misdrijf.
Uit zelfbeheersing groeit de Kracht.
Zelfkennis brengt ons tot Wijsheid.
Zelfvervolmaking leidt ons tot Schoonheid.

bosprocureur
Berichten: 7114

#3 , 04 apr 2026 11:14

Dat is in elk geval jouw probleemnier. Shimming wordt sowieso vergoed. En de uitbater van het tankstations evenmin verantwoordelijk want die is even goed het slachtoffer van een misdrijf.
En is het dan de bank die moet vergoeden?

Reclame

Terug naar “Stel een vraag”