Pagina 1 van 1

ontroerend goed

Geplaatst: 28 sep 2018 15:10
door geert m
De woning en het vakantieverblijf van mijn schoonmoeder staan al een poosje op naam van mijn echtgenote en haar zoon ( schenking ) waarvan mijn schoonmoeder het vruchtgebruik er van heeft.
Mijn schoonmoeder begint te dementeren en het gaat van kwaad naar erger.
Is het mogelijk indien mijn schoonmoeder niet meer in staat is om alleen te blijven en verzorgd moet worden het vakantieverblijf en of woning te verkopen om de zorgen te betalen?

vrg
geert

Re: ontroerend goed

Geplaatst: 28 sep 2018 21:31
door Sirkii
Om de vakantiewoning te verkopen moeten uw schoonmoeder, uw echtgenoot en de zoon tekenen. Als schoonmoeder onder bewindvoering staat moet de bewindvoerder tekenen. Als de zoon nog minderjarig is moet de rechter zijn toestemming geven. Als schoonmoeder nog min of meer helder is zou je door de notaris een buitenrechterlijke volmachtakte kunnen laten opstellen.

Na verkoop zal de schoonmoeder de waarde van het vruchtgebruik ontvangen en de blote eigenaars de waarde van de blote eigendom.

Als schoonmoeder haar geld op is zal je hoedanook moeten betalen - zelfs zonder verkoop - omdat schoonmoeder zichzelf door die schenking verarmd heeft.

Re: ontroerend goed

Geplaatst: 29 sep 2018 02:29
door wanton
Bij verkoop, zoals voorgesteld, als moeder haar deel krijgt, kan er geen sprake zijn van vrijwillige verarming.

Re: ontroerend goed

Geplaatst: 29 sep 2018 08:14
door Sirkii
Bij verkoop, zoals voorgesteld, als moeder haar deel krijgt, kan er geen sprake zijn van vrijwillige verarming.
Ik deel uw mening niet omdat er volgens de info van TS blote eigendom geschonken werd. Vroeger keken de OCMW s daar niet naar en is er wat afgefraudeerd geweest maar die tijden zijn gelukkig voorbij.

Re: ontroerend goed

Geplaatst: 29 sep 2018 19:36
door wanton
U heeft gelijk : heb er over gezien.