Pagina 1 van 1
Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 14:51
door DavidM080698
Kan er iemand mij helpen: mijn moeder heeft heel veel schulden maar heb geen zin om deze te betalen wanneer zij komt te sterven. Vanaf wanneer kan ik een aanvraag indienen om geen erfenis en ook geen schulden te ontvangen? Wanneer ze overleden is? En bij wie moet ik dan daarvoor zijn?
Alvast bedankt voor de reacties.
Re: Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 14:57
door denlowie
Zijn je ouders stervende ?
Het zou misschien mogelijk zijn dat ze u nog overleven.
Re: Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 15:03
door DavidM080698
Mijn vader is al gestorven maar mijn moeder is ni stervend maar ligt in het ziekenhuis (ze is in de 80) en doe haar betalingen en er staat een hoop miserie ons te wachten en vrees dat dit ni op een paar jaar in orde zal zijn
Re: Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 15:09
door denlowie
Als je moeder overleden is dan pas kan je u erfdeel weigeren !
Re: Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 16:02
door Gebruiker21
Mijn vader is al gestorven maar mijn moeder is ni stervend maar ligt in het ziekenhuis (ze is in de 80) en doe haar betalingen en er staat een hoop miserie ons te wachten en vrees dat dit ni op een paar jaar in orde zal zijn
Verwerp de erfenis. Doe eerst wel de berekening. Als uw moeder €50.000 schulden heeft, maar wel een eigen woning die €250.000 waard is, is het niet verstandig om de erfenis te weigeren.
U kan de erfenis ook aanvaarden onder voorrecht van boedelbeschrijving, als je zelf niet goed kan inschatten of je de erfenis nu al dan niet moet aanvaarden (of de opbrengsten groter zijn dan de schulden).
Re: Ouders met schulden
Geplaatst: 18 nov 2016 17:59
door Poene
U kan de verklaring van verwerping doen op de griffie van de rechtbank van eerste aanleg ofwel bij een notaris.
Nadat de Potpourri-V wet van kracht is, zal dit alleen nog bij een notaris kunnen gebeuren. Dit zal binnen de komende maanden ingevoerd worden.
Bij de griffie zal men geen verklaring van verwerping meer kunnen doen (zodat die zich kunnen focussen op andere zaken).
De verwerping zal dan gratis zijn voor de burger. (De notaris kan van een intern fonds 100 EUR recupereren voor zijn werk.)
Als er onroerende goederen in de erfenis aanwezig zijn, zal u wel een bedrag aan de notaris moeten betalen voor de verwerping.