Lening aftrekken van erfenis ?

sinjoorke
Topic Starter
Berichten: 7

Lening aftrekken van erfenis ?

#1 , 25 jan 2014 10:29

Kan er ons iemand helpen met het volgend probleem ?

SITUATIESCHETS : Familie van 5 broers en zussen na overlijden van ongehuwde broer(zonder nakomelingen)

Na het overlijden van broer bepaalde zijn testament dat de roerende goederen(zijn huis) onder de 5 broers en zussen verdeeld wordt maar dat de onroerende goederen(spaargeld) slechts verdeeld wordt onder onder 3 van de 5 broers en zussen. 2 broers en zussen worden dus uitgesloten van de roerende erfenis.
Nu komt na het overlijden van de broer 1 van de zussen die wel van de onroerende goederen erft nog met een handgeschreven document waar uit blijkt dat zij een aanzienlijke lening verstrekt zou hebben aan de overleden broer die nog niet terug betaald zou zijn. Deze zou dan nog terug aan haar betaald moeten worden.
Mijn vraag is nu of deze lening van de volledige erfenis moet afgenomen worden of alleen van de erfenis van de roerende goederen.
Maw moeten de 2 uitgesloten broers en zussen(van de roerende goederen) ook een stuk van hun onroerende erfenis afstaan voor de terugbetaling van deze lening of gaat deze alleen van de roerende erfenis af?
Bedankt.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
basejumper
Berichten: 5150
Locatie: Diest

#2 , 26 jan 2014 17:58

Lening met onroerend doel wordt in mindering gebracht van onroerend actief. lening met roerend doel wordt in mindering gebracht van roerend actief
Uit zelfbeheersing groeit de Kracht.
Zelfkennis brengt ons tot Wijsheid.
Zelfvervolmaking leidt ons tot Schoonheid.

Reclame

Terug naar “Erfrecht & Schenkingen”