Pagina 1 van 1

hoe verzaken aan erfenis?

Geplaatst: 03 jan 2007 22:02
door shine
situatie: 15-jarig kind, moeder eind november overleden. Moeder heeft waarschijnlijk heel wat schulden nagelaten. Vader heeft al 10 jaar geen contact gehad met gezin moeder-kind. Er is wel een huidige vriend van mama waar kind nu nog bij woont.
Kind kan dus best de erfenis verwerpen. Hoe kan dit? Als echte vader dit aspect op zich wil nemen, welke stappen moet hij dan zetten? Ik meen dat dit via de vrederechter moet via een bepaald formulier? Hoe moet die aanvraag bij de vrederechter dan geformuleerd worden?

hoe verzaken aan erfenis?

Geplaatst: 03 jan 2007 22:16
door shine
Nog een bijkomen aspect: als moeder overlijdt worden de bankkrekeningen dan geblokkeerd? Wat gebeurt er met het kindergeld: op wiens rekening komt dat terecht?

Re: hoe verzaken aan erfenis?

Geplaatst: 03 jan 2007 22:53
door wolf2
Bij een erfenis waar een minderjarig kind bij betrokken is, moet niemand zich de vraag stellen over hoeveel schulden er zouden kunnen zijn: het kind kan alleen maar de erfenis aanvaarden onder voorrecht van boedelbeschrijving (dit wil zeggen: het kan er nooit aan verliezen: zijn er inderdaad meer schulden dan actief dan krijgt het kind niets maar het moet nooit zelf bijleggen).

Verwerpen kan ook, maar je moet HOE DAN OOK langs de vrederechter passeren die zal tussenkomen in de minste stap. De vrederechter zal wellicht NIET zomaar verwerpen. De rekeningen van moeder worden met zekerheid geblokkeerd en niet alleen door of voor de banken.

Neem dringend contact op met de griffie van het vredegerecht: bel of ga langs. Met een formulierke alleen zal het niet gaan . De griffier zal het nodige doen.


Kindergeld: geen idee. Zal afhangen van waar het kind gaat wonen en wie haar opvoeding op zich zal (moeten) nemen.