Pagina 1 van 1
ERVEN
Geplaatst: 01 jul 2010 16:17
door FREI
Het totaal onroerend vermogen van de overblijvende levende partner- waren gehuwd in gemeenschap van goederen bedraagt 500.000€
partner heeft vijf kinderen
schenkt erfdeel dat aan haar persoonlijk toekomt na haar overlijden aan twee kinderen
dit werd notarieel vastgelegd
kun U me bij benadering zeggen over welke som dit gaat
of hoe de verdeling berekend wordt
Re: ERVEN
Geplaatst: 01 jul 2010 21:30
door roharro
Gaat het over een testament of een schenking onder levenden?
Als er vijf kinderen zijn kan men niet alles geven aan slechts twee kinderen.
Welk bedrag bedoelt U?
Re: ERVEN
Geplaatst: 02 jul 2010 11:57
door FREI
vader gestorven
moeder het deel van die 500000 € waar ze wettelijk kan over beschikken per testament aan de 2 kinderen geschonken
is dit dan ( 1/6 deel ) /2 ?
Re: ERVEN
Geplaatst: 02 jul 2010 19:10
door wanton
Frei ,
toch iets concretere info gewenst hoor!
Re: ERVEN
Geplaatst: 03 jul 2010 11:07
door j.demoor
Ik ga ervan uit dat u met ’gehuwd in gemeenschap van goederen’ bedoelt onder het ‘wettelijk stelsel‘ en dat ’erfdeel dat aan haar persoonlijk toekomt’ betekent de helft van het ontbonden huwelijksvermogen dat zij in volle eigendom behoudt na het overlijden van haar echtgenoot.
“Art.913.De giften, hetzij bij akten onder de levenden, hetzij bij testament, mogen de helft van de goederen van de beschikker niet overschrijden, indien hij bij zijn overlijden slechts één kind achterlaat; een derde, indien hij twee kinderen achterlaat; een vierde, indien hij er drie of meer achterlaat....Art.920.Beschikkingen, hetzij onder de levenden, hetzij ter zake des doods, die het beschikbaar gedeelte overschrijden, kunnen na het openvallen van de erfenis tot dat gedeelte ingekort worden.”(B.W.).
Indien zij bij haar overlijden vijf kinderen achterlaat dan kan zij over 1/4 van haar nalatenschap vrij beschikken ten gunste van twee van haar kinderen. De resterende 3/4 gaan dan naar de vijf kinderen,elk 1/5 ervan,mits die inkorting wordt gevorderd.
Re: ERVEN
Geplaatst: 04 jul 2010 13:04
door wanton
hallo Frei ,
wat die drie kinderen hebben gedaan is niets meer dan de uitvoering van het wettelijk erfrecht , waarbij de erfgenamen de blote eigendom bekomen , maar het vruchtgebruik bij de overlevende partner komt. Voor gelden en derg. moet men dat zelf organiseren via een geblokkeerde rekening bij een bank. Spijtig genoeg gebeurt dit veel te weinig , maar is zeker aan te raden voor grotere bedragen.
Moeder kan niet meer beschikken over vaders deel, en kan enkel een testament maken over haar eigen goederen. Zij moet wel de reserve van alle kinderen respecteren en niet alles aan slechts 2 kinderen geven.
Via een P.B. heb ik meer en concretere info doorgestuurd.
Groeten.