Pagina 1 van 1

Blote eigenaar

Geplaatst: 14 mar 2010 09:06
door sylvia52
Ik ben blote eigenaar van het huis van mijn moeder. Nu heb ik een vraagje :
Mijn moeder is al wat ouder en haar huis wordt een beetje een last want is redelijk groot om alleen te onderhouden.
Bestaat de mogelijkheid dat ik, maar met haar toelating, het huis verkoop en bv een klein apartementje of serviceflat voor haar koop (op mijn naam, of moet het dan op haar naam) ?

Geplaatst: 14 mar 2010 14:26
door wanton
Simpele oplossing : U verkoopt samen dat huis ( blote eigenaar en vruchtgebruiker ) en koopt in dezelfde eigendomsverhouding een appartement. Eventuele meeropbrengst is voor U.
Indien uw moeder afstand zou doen van het vruchtgebruik door het appartement alleen op uw naam te kopen , kan problemen geven. Indien moeder ooit in een rusthuis terecht komt , kan men U dan verplichten alle supplementaire kosten te dragen.