Jong koppel A en B zijn getrouwd onder wettelijk stelsel.
Er zijn Geen kinderen op dit ogenblik.
A had appartement voor het huwelijk (nu als gezinswoning gebruikt) en B had appartement voor het huwelijk(dat verhuurd wordt) Dus ieder had eigen bezit.
Zij wensen beide panden te verkopen en een nieuwe woning te bouwen.
Vraag één :Is het dan best dat ze bij de notaris alles gemeenschappelijk laten beschrijven? Het ene appartement is meer waard dan het andere.
Het zijn echter kleine oudere appartementjes en de opbrengst is geenszins voldoende om een mooie woning te bouwen
De ouders van A zouden echter bereid zijn bij te leggen. Dus brut uitgerekend zou hun inbreng ongeveer 1/3 van de waarde van het nieuwe huis bedragen
Vraag twee :Op welke manier kan dat het best gebeuren?
Een lening zal het niet worden, daar de afbetaling te zwaar zou zijn , zelfs zonder interest.
Handgift of schenking: moet daarna weer alles gemeenschappelijk gemaakt worden?
Wat indien ouders van A voorstellen mede-eigenaar (van 1/3 dus) van het pand te worden.
Is dat geen probleem voor B indien A voortijdig zou overlijden.
Normaal gesproken heeft men het vruchtgebruik over de gezinswoning.
Tweede vraagjes : Hier ook? De ouders van A, erven hier niet de blote eigendom van 1/3 maar zijn (altijd geweest) eigenaar van 1/3 van de woning? Mogen zij die dan verkopen om uit onverdeeldheid te komen of kunnen zij een huur vragen aan B?