Einde vruchtgebruik

anitadeville
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Einde vruchtgebruik

#1 , 22 jan 2025 15:36

Wij zijn met 4 de naakte eigenaars van een woning.
Wanneer de vruchtgebruikster komt te overlijden, mogen wij dan als volle eigenaar de woning betreden? Moet dat met een notaris of deurwaarder?
Hebben haar kinderen nog het recht in de woning te komen logeren na haar overlijden? ( Ze wonen in het buitenland ), hebben een sleutel en de kans is groot dat ze in de woning komen logeren.
Wij hebben geen sleutel.
Is het dan aan te raden het slot te veranderen?

Franciscus
Berichten: 39692
Juridisch actief: Nee

#2 , 22 jan 2025 18:26

Op het ogenblik van overlijden stopt het vruchtgebruik.
Edoch als vruchtgebruiker een contract heeft aangegaan met een huurder hebben jullie een huis met huurder.
Maar als blote eigenaars hebben jullie wel het recht om op zijn minst één maal per jaar het huis te betreden om te kunnen vaststellen wat de gebreken zijn ( u draait tenslotte op voor het grootste deel van de kosten om het huis vb aan de Econormen te laten voldoen).

bullgod
Berichten: 512
Juridisch actief: Nee

#3 , 23 jan 2025 01:06

waarschijnlijk spelen hier twee zaken:
na het overlijden moeten in principe alle (volle) eigenaars akkoord zijn met wat er gebeurt met de woning. u kan volgens mij de andere eigenaars verbieden om er te logeren. dat is iets anders dan het slot vervangen, wat u niet mag zonder toestemming vd anderen.
daarnaast is er ook de afhandeling/verdeling vd nalatenschap vd vruchtgebruikster. al wie zonder de andere erfgenamen het sterfhuis betreedt, wordt een verdacht persoon mbt het eventuele vervreemden van een deel vd erfenis.
Prietpraat is des duivels oorkussen.

Reclame

Terug naar “Erfrecht & Schenkingen”