Pagina 1 van 1

GELUKT aanvechten aanvullende erfbelasting vastgoed

Geplaatst: 06 jul 2022 21:20
door Oby
Dit onderwerp is een EPILOOG op mijn intussen gesloten onderwerp van 25 okt 2021 'aanvechten aanvullende erfbelasting vastgoed', intussen op pag. 3 met eerste bericht hieronder.

https://juridischforum.be/viewtopic.php ... 03#p680553 - ingevoegd JurecaBE - moderator

We kregen van VLABEL na 6 maanden een antwoord:

"Het bezwaarschrift wordt op basis van uw argumenten en de ter beschikking zijnde gegevens over de volledige lijn ingewilligd."
We krijgen de 'aanvullende belasting' dus terug.
Met de sterk stijgende vastgoedprijzen de laatste jaren vind ik dit wel een interessant gegeven voor erfgenamen van vastgoed die in gelijksoortige situaties verkeren.

aanvechten aanvullende erfbelasting vastgoed
Meld dit bericht
#1 , 25 okt 2021 21:34

Situatie:
Sterfgeval oktober 2020
In de aangifte nalatenschap is er op basis van een 'eigen' schatting een woning aangegeven voor 215 000 €
( dus geen bindende schatting door VLABEL of een erkende schatter)

In augustus 2021 (10 maanden na overlijden) wordt de woning verkocht voor 235 000 €.

VLABEL heeft intussen de belasting op de nalatenschap geheven en die is betaald.
Maar VLABEL vraagt nu een aanvullende belasting op het verschil (op die 20 000€ dus). Dit is geen boete of bijkomende aanslag want het verschil bleef onder de 10%.

Kan ik nu bij VLABEL argumenteren dat de waarde op sterfdatum telt en niet op datum van verkoop op basis van de 'Residentiële vastgoedprijsindex' die de hogere verkoopprijs verrechtvaardigd of toch zeker voor een deel.
https://statbel.fgov.be/nl/themas/bouwe ... prijsindex
Het jaarlijkse inflatiecijfer van de vastgoedprijzen bedroeg 7,4% in het tweede kwartaal 2021

De genoemde bedragen dienen als voorbeeld.

Re: GELUKT aanvechten aanvullende erfbelasting vastgoed

Geplaatst: 08 jul 2022 02:24
door Sirkii
Mooi zo. Proficiat. De aanhouder wint (soms)

Re: GELUKT aanvechten aanvullende erfbelasting vastgoed

Geplaatst: 01 aug 2022 22:15
door Oby
Ik moet wel zeggen dat het terugbetalen vlugger ging dan het antwoorden op het bezwaar, binnen de 14 dagen stond de teveel betaalde erfbelasting op onze rekening.
Ik hou uit de historiek van het gebeuren een vrij goed gevoel over:
- We deden een eigen schatting van het vastgoed
- In eerste instantie betaalden we erfbelasting op wat we zelf hadden aangegeven (waarde op sterfdatum)
- Enkele maanden na de verkoop (10 maanden na sterfdatum) kregen we een 'VOORSTEL' tot bijrechten op het verschil aangifteprijs en verkoopprijs.
- We reageerden op dit voorstel, maar kregen nooit een antwoord
- We dienden een klacht in bij de klachtendienst financiën over het niet verkrijgen van een antwoord
- De klachtendienst gaf een antwoord (niet over de grond van de zaak, want daarvoor zijn ze niet bevoegd maar op eigen initiatief dienden ze bezwaar in tegen de aanslag
- We betaalden de bijrechten, want een bezwaar schort de termijnen van betaling niet op
- We kregen uiteindelijk gelijk en terugbetaling