Pagina 1 van 1

van niets afweten

Geplaatst: 21 jan 2009 20:59
door Milleke
Hallo,
Kan iemand me zeggen hoe het zit wanneer je niets afweet van je ouders financiƫle situatie? Ik ben enige dochter en mijn ouders zijn ondertussen halfweg de tachtig. Spreken over erfenis en testament is bij mijn ouders taboe (nog van de vorige generatie overgenomen).
Wat gebeurt er als mijn beide ouders bijvoorbeeld omkomen in een auto-ongeval. Ik weet niet eens bij welke bank(en) ze geld, aandelen, kasbons,... hebben. Kan dat na hun overlijden achterhaald worden? Ik zit er zeker niet op te wachten maar het is toch iets wat me bezighoudt. Kan hier iemand me meer over informeren? Mijn ouders zelf durf ik er niet over aan te spreken (Alhoewel ik een hele goede band met hen heb).

mvg
Milleke

Re: van niets afweten

Geplaatst: 22 jan 2009 11:25
door wolf2
Ik weet niet eens bij welke bank(en) ze geld, aandelen, kasbons,... hebben. Kan dat na hun overlijden achterhaald worden?

Ja, gemakkelijk: via een (niet-gratis) verzoek aan de vereniging van Belgische banken. U zal een lijst krijgen van de te raadplegen leden van die vereniging, dus zij die een schuld hebben aan uw ouders (ik dacht dat rekeningen maar ook verzekeringen).

Argenta is geen lid van deze vereniging (en nog 2 andere spelers ook, naam vergeten).

Buitenlandse banken? Geen idee.