#2 , 01 feb 2009 21:21
Je kan een inventaris (boedelbeschrijving) laten opmaken en eventueel neerleggen bij de notaris. De notaris kan dat ook voor de erfgenamen doen, maar dan kost het wel centjes.
Je kan ook het huis laten verzegelen door een gerechtsdeurwaarder. Deze maakt dan een inventaris op.
De beste en goedkoopste manier om deze onverdeeldheid op te lossen, is natuurlijk een goed gesprek.
Vraag: is het nog de moeite om ruzie te maken over de inboedel?Van mijn ouders uit werden de antieke meubelen (Louis Philippe, ... ivoor, ... koloniale kunsten) bij leven verdeeld. De goederen, die nog niet verdeeld werden, hebben we naar de kringloopwinkel gebracht.
Momenteel staat onze kelder vol met zeer mooie antieken meubelen. Onze kinderen willen die zelfs nog niet eens op de uizondering van een mooie dekenkist, een klein L. Philippekastje. De grote kasten (waarde 2500 € of meer, willen ze zelfs niet. Onze kinderen willen echt hun eigen spulletjes zelf kiezen: dit gaat van bestek tot zelfs een keukenhanddoek.