Je krijgt dan het geld van jouw deel (blote eigendom) op een spaarboekje gestort. Dit bedrag moet je dan onaangeroerd laten aangezien je de intresten (vruchtgebruik) moet afstaan zolang de langstlevende ouder leeft. Zo werkt het als je ouders onder het wettelijk stelsel zijn getrouwd.
Indien ouders vrijgevig zijn, dan kunnen ze het kind de intresten ook laten behouden zodat het kind vrij over het verkoopbedrag kan beschikken.
Opgelet: aangezien het contact met je ouders is verbroken, kunnen zij ook hun huwelijksstelsel laten veranderen. Ze kunnen zelfs nu het huis verkopen en de opbrengst ervan gewoon opleven.
Of omzetting van het vruchtgebruik laten uitvoeren. Dan krijg je minder dan de waarde van de naakte eiegendom , doch je kan vrij beschikken over je deel van de verkoop.
Dit kan je vragen aan de verkopende notaris , bij weigering kan je dit laten uitvoeren via de rechtbank. ( niet voor gezinswoning en inboedel)
k.b.