Pagina 1 van 1

Autoverkoop tussen 2 particulieren

Geplaatst: 17 apr 2008 21:51
door Iceman
Hallo iedereen

Kan iemand mij raad geven aub?

Ik heb 3 maanden geleden mijn wagen verkocht door het krijgen van een bedrijfswagen. Ik had deze wagen zelf nog maar 4 maand ervoor gekocht.

Toen ik de wagen zelf gekocht heb, heb ik deze in een garage laten controleren en een groot onderhoud laten geven. De garagist had geen speciale gebreken tegen gekomen.

Ik was dan ook in het gedacht dat er niets verkeerd was aan deze wagen, en heb deze 3 maand later ter goeder trouw en met een keuring voor verkoop verkocht aan de nieuwe eigenaar.

Na een maand kwam de koper terug, met het feit dat de koppeling loszat.
Ik heb toen laten weten dat ik daar echt totaal niets van wist ( wat ook het geval was ), de eigenaar heeft dit toen zo gelaten.

Nu gisteren 2 maand verder, stond de eigenaar terug aan mijn deur.
De draagarm van de motor zou afgekraakt zijn en de motor was er bijna uitgevallen, dit zou het gevolg zijn van een zwaar accident waar ik niets van afweet.

De nieuwe eigenaar wilt mij hiervoor verantwoordelijk stellen en gaat gerechtelijke stappen ondernemen.

Op de factuur stond: De naam de verkoper en de koper en het chassisnummer.
Ook: " Ik (verkoper) verklaar dat de wagen geen last ondervindt van een eventueel accident dat in het verleden zou gebeurd zijn."

Nu is mijn vraag: In hoeverre ben ik hiervoor aansprakelijk?
Wat kan de koper eisen in de rechtbank?

Alvast bedankt

Geplaatst: 18 apr 2008 08:57
door Beachcomber
Een particulier verkoper is niet gehouden tot het toestaan van garantie. De koper kan zich daarop niet beroepen.

Eventueel zou hij zich nog kunnen beroepen op de leer van de verborgen gebreken, maar daarvoor zou u als verkoper weet moeten hebben van het defect. Aangezein dit volgens uw verhaal niet het geval is zal dit normalerwijze geen probleem mogen vormen.

Indien u ter goder trouw de wagen heeft verkocht en u kan bewijzen dat zelfs de keuring niets vond loopt u volgens mij niet veel risico.

Ik zou de verdere reactie van de koper afwachten, alle bewijslast ligt immers op zijn schouders.

Geplaatst: 18 apr 2008 10:36
door Iceman
Alvast bedankt voor uw antwoord, dit is al een eerste geruststelling.

Ik hoop dat het inderdaad zo gaat zijn.

Ik laat u zeker weten hoe het afloopt.

Grtz