Pagina 1 van 1

aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 01:35
door virron
Hallo ,

ik heb een tegoed na een veroordeling van iemand , die ik had ingeschat als zijnde correct , maar die een ordinaire crimineel blijkt ...

Mijn deurwaarder gaf de afhandeling door aan een confrater , zoals steeds gebeurt als de schuldenaar te ver weg woont .

We zijn nu meer dan een jaar bezig , het vonnis is al bijna 4 maanden betekend , en nog steeds niets ...

Beslaglegging op de inboedel is gekheid , ik heb die gezien , dus dat heb ik afgeraden , maar de schuldenaar rijdt met een wagen die genoeg waard is om de schuld en de bijkomende kosten te dekken . Dit is nu al meermaals door mij , en zelfs door mijn eigen deurwaarder aangegeven als de oplossing , maar de 2de deurwaarder beweegt niet ... "We krijgen hem niet te pakken" , dus anders gezegd , zolang de schuldenaar niet fysiek in contact is gekomen met de 2de deurwaarder komt er geen vooruitgang ?!?

Dit kan toch echt niet , ik ben er echt niet over te spreken dat de 2de deurwaarder dit zo op zijn beloop laat , er zijn toch andere mogelijkheden om die auto terug te vinden als de schuldenaar er nog mee rijdt , hij hoeft die toch niet bij zijn domicilie te parkeren , wetende dat er dan beslag op gelegd kan worden ? Ok , dan zegt men mij de intresten lopen , maar ik heb mijn geld NU nodig , dus dit is wraakroepend !

Die deurwaarder heeft toch ministerieplicht , wat nu gebeurt is toch niet de "stipte" uitvoering uit zijn afgelegde eed ?

Iemand enige nuttige tips ? Alvast mijn hartelijke dank !

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 09:05
door mava105

Die deurwaarder heeft toch ministerieplicht
?????????

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 09:13
door sloeberken
Je kan altijd een klacht neerleggen tegen een deurwaarder.

http://www.degerechtsdeurwaarders.be/kl ... arder.html

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 10:53
door denlowie
Een deurwaarder is niet verplicht om zijn bed op te maken aan het huis van de schuldenaar, tot hij ooit eens thuis komt.

En ben je 100% zeker dat het zijn auto is , staat hij soms niet op naam van een vriend?

Als het een leasing is dan ben je ook nergens.

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 10:57
door Didymus
Dat laatste lijkt me inderdaad cruciaal. Zorg ervoor dat u zeker bent dat de wagen beslagbaar is vóór u de deurwaarder van vanalles gaat beschuldigen.

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 11:36
door sloeberken
Bent u wel de enige schuldeiser.

Re: aanslepen van een beslaglegging

Geplaatst: 25 okt 2017 14:33
door j.demoor
“...maar de schuldenaar rijdt met een wagen die genoeg waard is om de schuld en de bijkomende kosten te dekken...“ waaruit niet volgt dat hij eigenaar is van die wagen ... "

“Art.1498.In geval van zwarigheden bij de tenuitvoerlegging kan iedere belanghebbende partij zich wenden tot de beslagrechter, evenwel zonder dat het instellen van deze vordering schorsende kracht heeft De beslagrechter beveelt de opheffing van het beslag indien daartoe grond bestaat.”(Gerechtelijk Wetboek).