Pagina 1 van 1

contract met advocaat nog mogelijk of niet?

Geplaatst: 29 jul 2013 09:43
door inina
Ik vraag me af of ik nog kan eisen dat er een overeenkomst wordt opgemaakt voor de diensten welke ik als cliƫnt van mijn advocaat normaal verder moet kunnen verwachten in mijn verdediging voor de rechtbank van eerste aanleg.
Ik wens eveneens inzage in en kopie van de documenten (conclusies) welke op de griffie van de rechtbank van eerste aanleg en aan tegenpartij zullen worden bezorgd.
Ik weet dat er een model contract te vinden is op het www. maar het grote probleem is, dat er bij de aanstelling van mijn raadsman zulk contract niet werd opgemaakt.
Ik ervaar echter al een hele tijd dat zijn optreden onvoldoende tot mijn verdediging bijdraagt.
Ik zou nu nog graag met hem een overeenkomst maken. Kan dit? Of kan hij dat weigeren?
vriendelijke groeten

Inina

Re: contract met advocaat nog mogelijk of niet?

Geplaatst: 29 jul 2013 10:48
door Kali
U kan dit vragen, doch dit kan geweigerd worden, maar niets belet u om uw dossier aan uw huidige advocaat te onttrekken.

Re: contract met advocaat nog mogelijk of niet?

Geplaatst: 29 jul 2013 13:03
door inina
Mijn dossier onttrekken aan deze advocaat is totaal geen optie meer, maar ik eis wel dat hij mijn verdediging ernstig opneemt. In deze procedure is het reeds mijn tweede advocaat, gevolg anderhalf jaar vertraging in de procedure en geen enkele advocaat die ik consulteerde wil opkomen voor mijn geschonden rechten inzake deze lopende procedure. Vooral ook omdat ik bovenop de primaire dagvaarding eveneens schadevergoeding wil bekomen voor het oneerlijk gevoerd gerechts deskundig onderzoek en het op de rechtbank afgeleverd deskundig verslag met een BEWIJSBARE valse eed.

Bovendien is de raadsman van mijn tegenpartij zowel burgemeester als advocaat voor een aannemer die met misleiding (bewijsbaar) een appartement heeft verkocht met verborgen gehouden stedenbouwkundige overtredingen en allerlei andere mankementen. Een mandaat als burgemeester/advocaat in zulke zaak (bovendien zijn alle partijen woonachtig in dezelfde gemeente) is totaal onverenigbaar en bovendien ook discriminerend.

Doch blijkbaar wordt het advocaten verboden om tegen zulke financiƫle en morele veroorzaakte schade op een rechtmatige en eerlijke manier op te treden.

Ik wil nu wel graag proberen om mezelf te gaan verdedigen, door een contract met mijn advocaat te vragen en voor de gestelde datum een eventuele bijlage aan de conclusies te bezorgen, zowel aan de tegenpartij als op de griffie van de rechtbank. Maar wordt zulks toegelaten en zal dit ook aanvaard worden door de rechtbank dat is nu wel de vraag?

Vriendelijke groeten
Inina