Pagina 1 van 1

Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 10:24
door Vandammes
Hallo iedereen,

Kan iemand mij verder helpen,

fictieve situatie : Jan steelt geld van Piet, Piet is een klacht gaan indien wegens diefstal, de klacht is ingediend, doch wil Jan het onderling oplossing, zonder rechtbank, hoe heet zoiets? Ik heb het eens ergens gelezen maar kan er niet meer opkomen.

m.v.g. Vandammes

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 10:53
door float
minnelijke schikking?

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 10:57
door Vandammes
Dat weet ik, maar het heeft een speficieke naam, als ik minnelijk schikking of onderlinge regeling google, dan vind ik er niets over.

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 11:06
door float
minnelijke schikking = art. 216bis Sv. (op voorstel van PdK)
strafbemiddeling = art. 216ter Sv. (op voorstel van PdK)
bemiddeling in strafzaken = art. 553 Sv

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 11:08
door Vandammes
Float,

Bij nader onderzoek vind ik bij minnelijke schikking volgende uitleg,

Piet heeft een klacht ingediend tegen Jan, Jan komt voor een verklaring en blijkbaar daar vragen voor een minnelijke schikking, de procureeur kan dan beslissen over een minnelijke schikking.

Mijn vraag was anders, wel slecht geformuleerd, even herformuleren.

Jan steelt geld van Piet, Piet gaat een klacht gaan indienen tegen diefstal door onbekenden (hij weet immers niet wie het is). Jan heeft een geweten en wil het geld teruggeven, maar er is al een klacht ingediend, kan hij het geld teruggeven zodat Jan de klacht laat vallen, of is dit al te laat.

m.v.g. Vandammes

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 11:10
door Vandammes
Float het woord dat ik zocht was STRAFBEMIDDELING! BEDANKT!

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 17:02
door Franciscus
Een aangifte van diefstal is niet intrekbaar gezien geen klacht.
Enkel bij een klachtmisdrijf kan de aangever dit stopzetten.
In alle gevallen is het in eerste instantie het OM dat verder beslist over een mogelijke vervolging.
OM doet voorstel om zaak buiten de rechtbank te regelen.
Het is dus niet de bevoegdheid van de klager

Re: Kan niet op de naam komen..

Geplaatst: 11 dec 2011 22:14
door Vandammes
Dus al geeft Jan Piet het geld terug, en Piet vergeeft alle zonden. Doch kan het OM blijven getuigen zoeken, verklaringen opnemen tot ze Jan gevonden hebben en hem zelfs nog vervolgen ook. Dat wist ik niet.