Pagina 1 van 1

Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 11:12
door Barros27
Mijn Advocaat rekend per raadpleging van de JURA databank 30€ aan......Is dit de normale gang van zaken?

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 11:59
door Drone
ja

opzoeken = werk = tijd = kost geld

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 12:12
door Barros27
Ah zo advocaat heeft 15 h aan 140 €/h nodig gehad om mijn dossier te bestuderen, dus als hij in de JURA database iets opzoekt = extra kosten.....?

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 12:14
door LeenW
Naar mijn mening hoort zoiets in het uurtarief te zitten, tenzij het iets is dat achteraf nog moest gebeuren of zo.

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 13:26
door Drone
Naar mijn mening hoort zoiets in het uurtarief te zitten, tenzij het iets is dat achteraf nog moest gebeuren of zo.
het zal waarschijnlijk wel iets zijn dat opgezocht moest worden buiten het uurtarief om, maar er is te weinig informatie over het hoe en wat van de zaak en waarom de advocaat dat moest opzoeken om een goed antwoord te kunnen geven :cry:

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 15:15
door Barros27
Mij als klant maakt het niet uit waar een Advocaat zich laat informeren, als hij ervoor kiest om van de JURA database gebruikt te maken.....mij goed, maar je kan niet van 2 walletjes tegelijkertijd eten. Ofwel bepaald en bespreekt hij vooraf een uurtarief ofwel een tarief met tal van uitzonderingen waarvan hij a postirio nog gebruik van kan maken als hij zin heeft.

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 19 feb 2022 18:51
door Franciscus
Volledig mee eens.
Men kan dikwijls een keuze maken tussen een boek en boek met digitaal platform en een boek met digitaal platform en afdrukmogelijkheden.
En die prijzen zijn niet min.

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 20 feb 2022 23:22
door Barros27
Voor een eenmanszaak kost een abonnement op de JURA databank 1.100 € per jaar waarschijnlijk nog in te brengen als onkosten. Als je dan per consultatie van die databank 30 € aanrekend vind ik dat een bijzonder lucratieve tool.

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 20 feb 2022 23:41
door Franciscus
€ 1200,85 incl. BTW voor een Jura One.

Volledige tekst tegen lage tarieven
Wilt u ook volledige teksten van rechtspraak en rechtsleer? Dan betaalt u daarvoor per stuk – met Jura Credits.

Die Keure - Jura - Politeia -Uga - Kluwer... zijn maar enkele van de uitgeverijen gemiddeld €150 per boek..... reken maar

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 21 feb 2022 21:54
door David75
Volgens mij zouden dat toch vaste kosten moeten zijn. Je advocaat rekent toch ook niet apart aan omdat je tijdens het consult een stoel gebruikt hebt?

Wat ook kan met zo een vage omschrijving is dat die advocaat bvb. 10 min opzoekingen heeft gedaan op jura en daarvoor zijn tijd aanrekent.
Of dat een paralegal opzoekingen heeft gedaan, dat wordt soms afzonderlijk aangerekend.
In beide gevallen betaal je niet zozeer het jura abonnement maar wel de tijd

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 22 feb 2022 13:15
door Evi (Odos)
Er is wettelijk gezien geen probleem, maar ok vind ik het ook allerminst. Je kan zo ook een vergoeding aan je cliënten vragen omdat de verwarming brandde terwijl je werkte. Kosten voor databanken, boeken en dergelijke zijn nu eenmaal kosten die erbij horen (én die fiscaal meestal aftrekbaar zijn).

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 22 feb 2022 14:25
door jefke007
Als die advocaat daar zelf zo gemiddeld 30 euro heeft moeten betalen voor zo een raadpleging dan is het toch normaal dat hij dat doorrekent.

Anders is het met de verwarming waarvan de klant geniet tijdens zijn bezoek aan de advocaat, dan gaat het maar om eurocentjes, maar wie weet stijgen de gasprijzen zo exponentieel dat er ooit toch nog eens een aanrekening voor zou gebeuren

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 24 feb 2022 17:50
door David75
Met een normaal jura-abonnement zijn er geen kosten voor een afzonderlijke opzoeking, er is enkel een abonnementsformule.

Als ik erover nadenk, cliënten moeten een duidelijk inzicht krijgen in de kostenstructuur. Het is mogelijk maar niet evident dat dit hier het geval is (info ontbreekt).

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 25 feb 2022 15:04
door Barros27
Bij mijn afrekening staat enkel het uurloon 150 € en 12 h studie van het dossier geen tijdsaanduiding per dag enz....en dan nog eens 300 € secretariaatskosten evenmin staat erop vermeld voor wat......bv aantal aangetekende zending....mails telefoonverkeer enz staat er allemaal niet op vermeld.
Enkel globaal 12 x 150=1800€ + secretariaatskosten 300 € + raadpleging van de JURA databank 3 x 30 = 90 €
Totaal 1.800 + 300 + 90 =2190 ×21% BTW.
TOTAAL 2.649 €
Een detail heb ik gevraagd maar zonder prijzen van telefoonverkeer, jura databank, aangetekende zending enz...
Kan ik mijn dossier opvragen?
In het dossier moet toch alles instaan vermoed ik?
NB:Ik ben maar leek hoor en moet wel toegeven dat er op voorhand geen duidelijke afspraken gemaakt zijn, alles ging er nogal vertrouwelijk aan toe.

Re: Raadpleging JURA databank door advocaat

Geplaatst: 22 mar 2022 23:32
door Ghentian
Een advocaat zoekt een passende prijs voor zijn dienstverlening. Daarvoor moet op zoek worden gegaan naar criteria, die zullen bijna altijd arbitrair aanvoelen.

Opzoekingen kosten tijd (en dus geld). Als de advocaat bij zijn opzoekingen zelf tegen een pay wall aanloopt (wat schering en inslag is, zoals bijvoorbeeld de jura credits) kan dit inderdaad doorgerekend worden aan de cliënt. Dat lijkt me evident.

Anders zorgen enkele betalende artikels er al voor dat de advocaat dat uur 'gratis' gewerkt heeft, omdat zijn uurtarief teniet wordt gedaan door de buitensporige kosten van sommige specialistische artikels of rechtspraak.

Het is natuurlijk, zoals zo vaak, een kwestie van goede afspraken. Maar je gaat van een tegelzetter ook niet verwachten dat hij de tegels gaat betalen die hij komt zetten, tenzij dat op voorhand zo afgesproken is. Als hij bij het zetten van die tegels dan één of ander bijkomend product nodig heeft, dan mag dat ook worden doorgerekend (tenzij, opnieuw, er hierover andere afspraken zijn gemaakt zoals een vaste prijs). Goede afspraken maken goede vrienden, ook zo bij een advocaat.

Het uurloon van 150 EUR is zeker niet buitensporig. Wat betreft administratieve kosten, moet je eens nagaan hoe deze berekend worden (vaak gewoon een percentage). Je kan natuurlijk een uurstaat vragen, bijna alle advocaten die werken aan een uurtarief 'tracken' hun tijdbesteding.