Antwerpenaren zijn aangespoelden en dikke nekken
Geplaatst: 12 jun 2011 03:19
Pff Oostende ? waar ligt dat ?Het personeel van de stad Oostende moet wat meer respect hebben voor alle allochtonen van buiten hun stad en dus ook voor Antwerpenaren". De schrijft de Oostendse vrederechter De Palmenaer in een merkwaardig vonnis.
Een Antwerpenaar had op 16 juli 2007 zijn auto ietwat te lang geparkeerd aan de Hendrik Serruyslaan en kreeg daarvoor van de Oostendse parkeerwachters een boete van 25 euro. Hij betwistte die en diende ook een klacht in omdat hij “als vreemdeling werd behandeld”.
De rechter velde onlangs vonnis en hij herleidde de boete tot 13,5 euro. “De klager verwijt de stad Oostende dat hij als vreemdeling wordt behandeld, waarmee bedoeld wordt dat hij Antwerpenaar is en (dus?) een dikke nek heeft”, zo schrijft de rechter.
En hij geeft toe: “Antwerpen ligt weliswaar over het water, de stad aan de stroom moet vanuit Oostende zelfs twee maal boven/onder het water worden overgestoken, zoals de Rubicon en dan reken ik de Leie en het Leopoldskanaal zelfs niet mee”.
Maar toch kan het aangeklaagde gedrag voor de rechter niet. “Het kan niet door de beugel dat Oostendenaars Antwerpenaars assimileren met vreemdelingen en dan nog met de minder fraaie fysieke kenmerken.” De rechter doelt hierbij uiteraard op de Antwerpse nek. “Binnenkort worden ook Gentenaars en – horresco referens – Bruggelingen nog als vreemdelingen aanzien.”
Minderwaardigheidscomplex
En hij geeft er deze duiding bij: “Het feit dat Antwerpenaars als ‘aangespoelden’ worden omschreven door ‘rasechte’ Oostendenaars wijst op een gevaarlijke, afglijdende mentaliteit van “Wij tegen de rest”. Die mentaliteit spreidt een ingeboren afgunst, nijd en minderwaardigheidscomplex tentoon tegenover schijnbaar meerderwaardige en meer ontwikkelde bevolkingsgroepen – voornamelijk Oost-Vlamingen waar dit wel juist kan zijn”, zo luidt het sarcastisch.
De rechter “is ervan overtuigd dat de stad Oostende haar personeel wat meer respect zal bijbrengen voor alle allochtonen van buiten Oostende”. Ook voor Antwerpenaren dus.
