Pagina 1 van 1

het wegenvignet

Geplaatst: 16 jan 2007 10:33
door koen999
Alle Belgen hebben binnenkort een wegenvignet nodig dat 60 euro zou kosten en de verkeersbelasting gaat met 60 euro omlaag.

Samengevat : tov de eigenaars van de in Belgie ingeschreven wagens is dit nog slechter dan een nuloperatie; de administratieve rompslomp alsook de controle op de weg zal immers ook heel wat geld gaan kosten.

Zou het niet heel wat eenvoudiger zijn het vignet alleen op buitenlandse wagens te verplichten en voor belgen niet?

Hoe je het ook draait of keert, het blijft een belasting die enkel de eigenaars van buitenlandse voertuigen treft.

De controle zou ook heel wat simpeler zijn je hoeft dan alleen maar de eigenaars van wagens te controleren met vreemde nummerplaten

Geplaatst: 16 jan 2007 10:48
door guggenheimer
de bedoeling van de wetgever is even simpel als smerig:

op dit moment heft ze op ??n punt belasting: de autobelasting.
als ze deze verhoogte komt er protest

dit zal ze veranderen, vanaf nu wordt die belasting opgesplitst: de autobelasting + het wegenvignet. dat klinkt volledig overbodig, en dat is het ook, maar het staat in de sterren geschreven dat de wetgever beetje bij beetje de belastingen kan verhogen. ze kan dat nu op twee posten, wat het minder zal doen opvallen.

nogal doorzichtig vind ik zelf