http://www.gva.be/nieuws/Buitenland/def ... E1CA39DAF7}
03/01 Vondeling vriest dood naast vondelingenschuif
In het Duitse Hannover is een baby op een luttele 2 meter van een vondelingenschuif dood aangetroffen. Normaal gaat er een alarm af wanneer er een baby in de schuif gelegd wordt, maar omdat de vondeling in dit geval naast de schuif lag, werd niemand verwittigd. Het kind vroor dood.
Het was een verpleger -die zijn vriendin de vondelingenschuif wilde tonen- die de baby ontdekte. Reanimatiepogingen konden niet meer baten. De vondeling stierf volgens het autopsieverslag door verwaarlozing en kou, een precieze doodsoorzaak kon echter niet worden vastgesteld.
Bij sommige vaders of moeders is het vertrouwen in de vondelingenschuif juist groot genoeg om het kind er naast te leggen.
Gevolg het kind vriest dood.
Zou dit een reden kunnen zijn om de uitbaters van zo een schuif verantwoordelijk te stellen voor hun gebrekkige handleiding, een schuif zonder keuring of babyproof-certificaat van Vinçotte en zo als ouder een honderdduizend euro schadevergoeding te eisen?
Stof genoeg voor discussie
RR