Pagina 1 van 1

storm- werknemer vergeet ramen te sluiten

Geplaatst: 10 jun 2014 10:52
door An123
Onaangename verrassing op het werk vanmorgen: mijn collega was zaterdagnamiddag de ramen vergeten te sluiten. Hierdoor heeft het natuurlijk binnengeregend en is de houten vloer nat geworden (huurpand). Zal de verzekering deze schade dekken, kan ze er ook persoonlijk voor aansprakelijk voor worden gesteld omdat ze geen voorzorgen heeft genomen?

Re: storm- werknemer vergeet ramen te sluiten

Geplaatst: 10 jun 2014 10:57
door Turaki
Enkel bij zware fout of regelmatige lichte fout kan de werknemer aansprakelijk gesteld worden. In dit geval lijkt mij dit niet van toepassing.

Re: storm- werknemer vergeet ramen te sluiten

Geplaatst: 17 jul 2014 22:22
door my_key
Verzekering zal normalerwijze moeten dekken. In geval van "opzet" (het willen van zowel de fout als de schade door de veroorzaker) kan de verzekeraar de dekking weigeren, doch dit is hier helemaal niet van toepassing.

Gezien de verzekeraar subrogeert in de rechten van de werkgever, kan deze idd. zoals Turaki terecht zegt bij zware fout of lichte fout 'die eerder gewoonlijk dan toevallig voorkomt' ook regres uitoefenen op de werknemer, doch dat lijkt hier ook niet van toepassing.

Verder zou de polis het schadegeval nog kunnen uitsluiten, doch ik vermoed dat dat hier ook niet zal zijn (ik ken nogal veel Belgische polissen). Kijk uw polis eens na. Indien u twijfelt vraagt u het best na bij de makelaar, deze is uw vertrouwenspersoon bij uitstek, in zijn hoedanigheid als tussenpersoon tussen u en de verzekeringsmaatschappij.

Re: storm- werknemer vergeet ramen te sluiten

Geplaatst: 17 jul 2014 22:34
door roharro
In geen enkele van mijn polissen is schade veroorzaakt door regen die binnenkomt via ramen of gevels verzekerd.
Dus zeker niet door ramen die men heeft laten openstaan. Dat is geen standaardclausule.