Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
Irdanwen
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Treinabonnement inbrengen op basis van betaalbewijs, niet factuur

#1 , 5 maand 2 weken geleden (31 mei 2018 16:45)

Beste,

Heb ik een factuur nodig om mijn treinkosten in te brengen? Ik kocht met mijn professionele bankkaart tot nu altijd mijn abonnement, en bezorgde het betaalbewijs aan mijn boekhoudster.

Die liet onlangs weten dat al die bedragen op mijn rekening courant staan, omdat ik geen factuur heb voor deze uitgaven. Ik vroeg nu wel een derdebetalersovereenkomst aan bij nmbs, maar ik krijg geen factuur voor de reeds gedane uitgaven.

Ik vind het moeilijk te begrijpen waarom een betaalbewijs niet zou volstaan? Het is toch echt een echte bedrijfskost. Waarom moet ik dan privé toch nog die kosten terugbetalen om de rc aan te zuiveren?

Hopelijk weet u raad.

Tom De Backer

LeenW
Berichten: 7537

#2 , 5 maand 2 weken geleden (31 mei 2018 16:48)

Een factuur is nodig om het beroepsmatig karakter van de kosten aan te tonen. Een betaalbewijs wil enkel zeggen dat u kosten gemaakt hebt, maar niet wat die kosten zijn.

Voor de btw is zelfs nog iets strenger, de factuur moet ook nog eens regelmatig zijn (staat beschreven in één van de KB's wat met hieronder verstaat).

Fortuin
Berichten: 842

#3 , 5 maand 2 weken geleden (01 jun 2018 01:14)

Genieten treinabonnement geen vrijstelling van BTW?

Reclame

mava105
Berichten: 16052
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#4 , 5 maand 2 weken geleden (01 jun 2018 09:11)

En een factuur is op naam. Een betaalbewijs kan aan iedereen worden afgeleverd en er staat geen naam op. Fraude is dus mogelijk

LeenW
Berichten: 7537

#5 , 5 maand 2 weken geleden (01 jun 2018 09:34)

Fortuin schreef:Genieten treinabonnement geen vrijstelling van BTW?


Verlaagd tarief 6% dacht ik, niet helemaal zeker.

denlowie
Berichten: 11137
Juridisch actief: Nee

#6 , 5 maand 1 week geleden (01 jun 2018 10:00)

Voor een verplaatsing met het openbaar vervoer is er géén factuur vereist.


Over het algemeen zijn de openbare vervoermaatschappijen ontheven van de verplichting een factuur uit te reiken aan de reizigers voor de overhandiging van een vervoerbewijs (tickets, kaarten, abonnementen), zelfs indien de dienst waarvoor het vervoerbewijs wordt uitgereikt voor de uitoefening van een economische activiteit wordt gebruikt. Onder die omstandigheden wordt aanvaard dat de belastingplichtige-reiziger, alhoewel hij niet in het bezit is van een regelmatige factuur in de zin van artikel 5 van het koninklijk besluit nr. 1, van 29 december 1992, de BTW geheven van de door hem gedragen kosten van openbaar vervoer, volgens de normale regels in aftrek kan brengen. Die aftrek geschiedt aan de hand van de vervoerbewijzen (tickets, enz...) afgeleverd door de NMBS

Bron :de kamer !! Bulletin nr : B140 - Schriftelijke vraag en antwoord nr : 1358 - Zittingsperiode :
B145 - Page : 15556
Publicatiedatum 20/03/1995, 199419950
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

LeenW
Berichten: 7537

#7 , 5 maand 1 week geleden (01 jun 2018 10:04)

denlowie schreef:Voor een verplaatsing met het openbaar vervoer is er géén factuur vereist.


Over het algemeen zijn de openbare vervoermaatschappijen ontheven van de verplichting een factuur uit te reiken aan de reizigers voor de overhandiging van een vervoerbewijs (tickets, kaarten, abonnementen), zelfs indien de dienst waarvoor het vervoerbewijs wordt uitgereikt voor de uitoefening van een economische activiteit wordt gebruikt. Onder die omstandigheden wordt aanvaard dat de belastingplichtige-reiziger, alhoewel hij niet in het bezit is van een regelmatige factuur in de zin van artikel 5 van het koninklijk besluit nr. 1, van 29 december 1992, de BTW geheven van de door hem gedragen kosten van openbaar vervoer, volgens de normale regels in aftrek kan brengen. Die aftrek geschiedt aan de hand van de vervoerbewijzen (tickets, enz...) afgeleverd door de NMBS

Bron :de kamer !! Bulletin nr : B140 - Schriftelijke vraag en antwoord nr : 1358 - Zittingsperiode :
B145 - Page : 15556
Publicatiedatum 20/03/1995, 199419950


Klopt, dan is het ticket uw factuur. Over een betalingsbewijs wordt echter niet gesproken. Dat lijkt mij op zich logisch, want op een ticket zie je nog steeds meer dan op een betalingsbewijs.

Maar ik zie toch ook vaak facturen van de NMBS, dus ik vermoed dat deze parlementaire vraag een beetje gedateerd is? Iemand die kan bevestigen dat de NMBS tegenwoordig ook facturen opmaakt?

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Heb je nog bijkomende vragen? Kijk even op Jureca.be voor snel & betaalbaar juridisch advies!

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”