Maatschappelijke zetel VOF bij ouders?

ThomasLM
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

Maatschappelijke zetel VOF bij ouders?

#1 , 06 nov 2016 10:42

Beste

Een vriend en ik staan op het punt een VOF te beginnen. Het probleem is echter dat hij we beide iets huren en in ons contract staat dat we daar geen maatschappelijke zetel mogen plaatsen.
Indien wij dit bij een van onze ouders zouden zetten, kan dit dat eventuele gevolgen hebben voor hun? Kwestie van mogelijke kosten, aansprakelijkheid, ... weet dat zij helemaal niets te maken hebben met het bedrijf.

Alvast bedankt.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
denlowie
Berichten: 15980
Juridisch actief: Nee

#2 , 06 nov 2016 10:49

De maatschappelijke zetel MOET zijn van waar de vennootschap geleid word !

Waarom zou dit niet op u adres kunnen ?

Wanneer je geen kosten aftrekt van huur is daar niks aan voor de verhuurder, de vennootschap kan ook huren van u persoonlijk als onder huur.

Ik raad je ten stelligste af om je maatschappelijke zetel te zetten bij je ouders, dit is om miserie vragen, de belastingen en andere gaan daar controles doen, en zijn je ouders mondig genoeg ?
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

LeenW

#3 , 06 nov 2016 10:57

Vooral, bij schulden van de vennootschap gaan uw ouders moeten aantonen dat alle goederen op de zetel van hun en niet van de vennootschap zijn.

Reclame

ThomasLM
Topic Starter
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#4 , 06 nov 2016 11:07

Beste Denlowie

In het huurcontract staat dat dit niet toegelaten is.

Maar dit is dus ook niet haalbaar ook al hebben mijn ouders niets met het bedrijf te maken en is het enkel omdat ik daar zelf nog gedomicilieerd ben?

Alvast bedankt.

Fortuin
Berichten: 1013

#5 , 06 nov 2016 14:36

De maatschappelijke zetel MOET zijn van waar de vennootschap geleid word !
Dat is natuurlijk allemaal relatief. Theoretisch heb je gelijk. Maar zolang er geen bedrieglijk opzet is (niet met de bedoeling b.v. een deurwaarder te ontlopen) lijkt me dat op zich allemaal geen probleem. Meestal is er, zoals TS zelf aanhaalt, wel een reden waarom een zetel niet thuis staat. Daarnaast klopt wat Leen aanhaalt ook, dat is het grootste "nadeel" voor je ouders. De belastingscontroleur, die komt natuurlijk ook naar de maatschappelijke zetel.

Je kan bv. zeggen dat je 1x in de week op de maatschappelijke zetel bent om de papieren te verwerken. Dat is m.i. voldoende om "in orde" te zijn.

De bezige bij
Berichten: 135
Juridisch actief: Nee

#6 , 06 nov 2016 15:27

Zie bijvoorbeeld ook :
https://www.notaris.be/opstarten-ondern ... a/de-zetel

Best eens te rade gaan bij een notaris. Hun advies is gratis.

De bezige bij
Berichten: 135
Juridisch actief: Nee

#7 , 06 nov 2016 15:33

In veel oprichtingsakten vindt men bijvoorbeeld de volgende passage terug :
=> zie tweede alinea.

Artikel.... - Woonstkeuze

Alle vennoten, zaakvoerders, eventuele commissarissen en vereffenaars wier woonplaats, domicilie of hoofdverblijfplaats onbekend is of in het buitenland hebben, worden geacht woonplaats te kiezen in de zetel van de vennootschap, waar alle mededelingen, aanmaningen, dagvaardingen, betekeningen en kennisgevingen met betrekking tot de vennootschap geldig kunnen geschieden.

Voor de uitvoering van deze overeenkomst verklaren de ondergetekenden keuze van woonplaats te doen op hun respectieve woonplaats.

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”