Dreigend faillissement opdrachtgever

wli
Topic Starter
Berichten: 3

Dreigend faillissement opdrachtgever

#1 , 06 jan 2012 11:11

Ik word, net als een paar andere collega's, geconfronteerd met een dreigend faillissement van onze opdrachtgever. Een onprettig vooruitzicht, vooral omdat we allemaal best nog veel geld tegoed hebben.

Nu wordt her en der geopperd dat wij best onze openstaande facturen neerleggen op de Kamer van Koophandel, waar ieders maatschappelijke zetel is gevestigd, om alzo bij een faillissement een streepje voor te hebben bij de vereffening. Klopt dit? Wie kan mij hier het fijne van vertellen?

Thx.
Werner

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
bartvdv
Berichten: 1911

#2 , 06 jan 2012 12:24

De theoretische verplichting om facturen binnen de 15 dagen na opmaken(!) neer te leggen bij de Rechtbank van Koophandel om zo bevoorrecht te zijn ingeval van een faillissement is al lang geen vereiste meer. Er is een vaste volgorde wie het eerst uitbetaald zal worden bij een faillissement. En dat zijn niet de leveranciers; die staan helemaal achteraan. RSZ/Belastingen/Banken (hypotheken)/personeel, ... staan helemaal bovenaan. Na het faillissement is er een bepaalde termijn waarbinnen de schuldvorderingen moeten overgemaakt worden aan de curator. In principe moet je worden aangeschreven - als je in de boeken voorkomt tenminste. Het is belangrijk om dat te doen omdat bij gebrek aan fondsen je een attest ontvangt (na sluiting van het faillissement) waarmee je de btw kan terugvorderen en de schuld kan afschrijven. Maar de ervaring heeft mij geleerd dat een faillissement altijd een verlies oplevert.

Ingeval het faillissement van een aannemer, kan de onderaannemer het geld wel gaan vorderen bij de bouwheer. En verder zijn er uitzonderingen i.v.m. 'eigendomsvoorbehoud'.

wli
Topic Starter
Berichten: 3

#3 , 09 jan 2012 14:02

Bedankt voor het duidelijke antwoord/reactie. E.e.a. is mij nu duidelijk.

Reclame

Franciscus
Berichten: 39652
Juridisch actief: Nee

#4 , 09 jan 2012 14:05

En vanaf nu gen levering meer zonder betaling.

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”