Pagina 1 van 1

belangenvermening bij bijberoep

Geplaatst: 09 nov 2011 22:57
door gw728
Is het toegestaan om als fulltime aankoper in de privésector in bijberoep een activiteit uit te oefenen welke in lijn loopt met de activiteiten uit je fulltime job?

Meer concreet:
Mag ik mijn marktkennis als aankoper gebruiken om in bijberoep leveranciers, waarvan ik de contacten heb uit mijn full time job, te koppelen aan nieuwe klanten om zo een inkomen te krijgen in bijberoep?

Re: belangenvermening bij bijberoep

Geplaatst: 10 nov 2011 08:27
door JPV
als je je werkgever hiervan op de hoogte brengt én hij daarmee akkoord is: ja.

oneerlijke concurrentie met je werkgever is het mogelijks voorwerp van een ontslag om dringende reden mét schadevergoeding. En je bent 99% oneerlijk bezig als je rechtstreeks je leveranciers van je werkgever gebruikt voor eigen voordeel (een parallel handeltje naast je huidige job maken).

Re: belangenvermening bij bijberoep

Geplaatst: 13 nov 2011 18:03
door gw728
Dag JVP, bedankt voor je input.

oneerlijke concurrentie... mijn werkgever is eindverbruiker dus het enige rechtstreekse nadeel dat mijn werkgever kan ondervinden zou zijn dat de grondstofprijzen zouden stijgen omwille van een hogere vraag welke ik zou creëren. En dan gaan we er vanuit dat ik het héél, héél goed doe :)
Een ander, eerder vergezocht, nadeel zou kunnen zijn dat ik de concurrenten (eveneens eindverbruikers) van mijn werkgever in contact breng met goedkopere bronnen voor grondstoffen en zo mijn werkgever een nadeel bezorg. Echter omdat mijn werkgever in zulke nichemarkt opereert is de kans zeer klein dat betreffende grondstoffen bij de concurrenten terecht komen.

Hoe dan ook, u gaf mij het antwoord, welke ik enigszins verwachtte.
Dan ik mezelf later nooit verwijten dat ik niet van deze opportuniteit genoten heb...

Re: belangenvermening bij bijberoep

Geplaatst: 13 nov 2011 20:12
door JPV
dat nadeel is niet zo vergezocht... als je met de concurrenten van je eigen werkgever samenwerkt en hen goedkopere grondstoffen aanbiedt dan deze die je eigen werkgever gebruikt (en hem bvb niet de mogelijkheid geven om deze te gebruiken), is dat misbruik van je kennis.