Pagina 1 van 1

Risico BVBA

Geplaatst: 27 mar 2011 13:43
door JohnnyMoney
Ik heb een goed idee waar financieel veel potentieel inzit en zou een eBVBA willen opstarten.
Ik ben de enigste vennoot en wil de aansprakelijkheid zoveel mogelijk beperken.

Maar wat houdt deze beperkte aansprakelijkheid nu eigenlijk in?

Voorbeeld: Stel ik investeer zelf 20000€ en kan een externe financiering (bank,...) van 80000€ vinden. In totaal 100000€. Uit mijn financieel plan blijkt dat ik deze 100000€ nodig heb om de eerste 2 jaar te overbruggen en binnen die 2 jaar rendabel te zijn. Door een spijtig voorval (geen wanbeleid of fraude) moet de bvba 50000€ schadevergoeding betalen. De bvba staat dus voor 50000€ in het rood en gaat failliet.

1. Ben ik als enige vennoot enkel mijn 20000€ kwijt of moet ik die extra 30000 ook ophoesten?
2. Indien ik enkel mijn 20000€ kwijt ben, wie betaalt dan die 30000€?
3. Kan een investeerder zijn 80000€ terug eisen?

Re: Risico BVBA

Geplaatst: 28 mar 2011 20:38
door basejumper
Beste,

Bij een faillissement is het de vennootschap die failliet gaat. Gezien faillissement binnen de drie jaar na oprichting kan je aangesproken worden op je oprichtersaansprakelijkheid. Dat zal bepaald worden door de handelsrechtbank.
Je 20.000 euro zal je sowieso kwijt zijn. Daarenboven is de kans quasi 100 % dat de bank een persoonlijke borgstelling zal vragen in het kader van het krediet. Een startende BVBA zal bezwaarlijk blanco krediet krijgen. Via die borgstelling zal jij persoonlijk aangesproken worden voor de resterende bankschulden.