OPRICHTING BVBA

hugje
Topic Starter
Berichten: 1

OPRICHTING BVBA

#1 , 17 aug 2010 09:58

Hallo,
Mijn man en ik gaan een BVBA oprichten. Wij zijn getrouwd onder het wettelijk stelsel.
Nu vind ik het vreemd dat mijn man 99 aandelen zal hebben in ik 1.
Wat zijn later de gevolgen in geval van overlijden of scheiding.
Hugje

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39727
Juridisch actief: Nee

#2 , 18 aug 2010 19:29

Dat u niets te zeggen hebt in de BVBA en dat u nooit enige bevel of opdracht kan geven in die BVBA.
Dat uw WEL mee uw geld kwijt bent als er iets gebeurd - dat is het risico van aandeelhouders.
Het is de meerderheid van aandeelhouders die op de AV bepaald wie wat doet en bewelke bevoegdheden er door wie worden uitgevoerd.
U kan dus door de AB worden benoemd tot zaakvoerder en dan heb je binnen dat mandaat WEL iets te zeggen.
Teken NOOIT - dus NOOIT enige borgstelling of lening samen met je echtgenoot voor die firma want dan ben je bij faling AL uw persoonlijk vermogen kwijt gezien je dan tekent als derde persoon.
Worst case - u gaat uiteen - man verdwijnt met kassa en ALLE schuldeisers komen naar u. Aan zijn persoonlijk vermogen kan men niet aan gezien BVBA.

Franciscus
Berichten: 39727
Juridisch actief: Nee

#3 , 18 aug 2010 19:30

PS - ik weet waarover ik spreek ik heb ook maar 1 aandeel :D

Reclame

bartvdv
Berichten: 1911

#4 , 18 aug 2010 21:10

Waarom zou je voor dat ene aandeel risico willen lopen. Een bvba kan ook één aandeelhouder met 100% van de aandelen tellen. Laat in ieder geval de woning beschermen tegen inbeslagname, via de notaris.

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”