VOF of 2 eenmanszaken onder één naam?

Atfolio
Topic Starter
Berichten: 1

VOF of 2 eenmanszaken onder één naam?

#1 , 02 sep 2010 01:38

Misschien eerst kort eens de situatie schetsen:
Wij zijn 2 vrienden die al een tijdje bezig zijn met fotografie en vormgeving.
We zijn beiden nog studenten en zouden dit dus doen als bijberoep (gelijkgesteld aan bijberoep).
1 van ons heeft geen bedrijfsbeheer certificaat.
Nu willen wij ons 'zaakje' officieel maken en weten we niet echt wat de beste optie voor ons is.

We zien ons geen €6xxx verdienen en zouden dus niet in aanmerking komen voor BTW (dus hoeven geen BTW te betalen, maar ook geen vragen aan de klanten…). Het behoort niet tot onze verwachtingen om veel geld te verdienen maar voornamelijk om wat bij te verdienen.

We hebben reeds een infodag van Unizo bijgewoond en al veel informatie verslonden, maar toch zitten we met enkele vragen.


VOF of 2 eenmanszaken onder één naam? Welke vorm zou voor ons het best zijn?

Eerste optie: VOF:
+ 1 iemand legt bewijs van bedrijfsbeheer voor, die aangeduid wordt als zaakvoerder
+1 nummer, 1 facturatie (zie - eenmanszaak)
+ 1 rekeningnummer (onder beide namen)

Qua aansprakelijkheid zouden wij zo'n contractje laten opstellen dat ieder verantwoordelijk is voor zijn deel (zijn schulden( niet dat we echt met grote bedragen werken dusja), inbreng, etc.). Vergelijkbaar met een huwelijkscontract dus. Houdt zo’n contract opstellen veel in?

- Wanneer één van ons wilt stoppen, moet de andere een 2de persoon vinden om de VOF te laten voortbestaan.
- Ergens hoorden wij dat het in een VOF nadeliger is om de vennoten (wij twee dus) uit te betalen dan bij eenmanszaken waar beide een eigen rekening hebben. Klopt dit?

De vraag bij deze vorm is ook: Zijn er zware kosten verbonden aan het stopzetten van de VOF?

Tweede optie: 2 eemanszaken onder één naam:

+ Qua aansprakelijkheid is het gemakkelijker te regelen..
- 1 iemand moet zijn ouder/familie aanspreken voor bewijs bedrijfsbeheer.
- 2 facturen naar klant OF 1 factuur klant en dan moet persoon b naar persoon a factureren.

Wij hebben reeds gevraagd aan Unizo of het mogelijk is om als 2 eenmanszaken onder 1 naam te werken, waarop zij ons wist te vertellen dat we alletwee dan op dezelfde dag deze naam moeten registreren.. Klopt dit?
Zien wij bepaalde nadelen/voordelen over het hoofd en kunnen jullie ons vertellen wat volgens jullie de beste keuze is voor ons?

Alvast bedankt!

Reclame

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding