Vzw - ontslag - bestuursvergadering

echo67
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Vzw - ontslag - bestuursvergadering

#1 , 22 nov 2016 12:32

Ik diende onlangs mijn ontslag in als bestuurder van een vzw en ontving de mededeling dat mijn ontslag in principe zal worden bekrachtigd door de eerstvolgende algemene vergadering.
Heb ik het recht intussen nog te worden uitgenodigd op bestuursvergaderingen alsook op de A.V. die mijn ontslag zal behandelen, aub?
Indien ja, hoe kan ik dit recht opeisen, aub?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Bart Vissers
Berichten: 1564
Juridisch actief: Nee

#2 , 22 nov 2016 18:12

Het vrijwillig ontslag als bestuurder is geldig zodra er kennis wordt gegeven aan de RvB. Aanvaarding van het ontslag door de RvB of door de AV is niet vereist. Wel mag dergelijk ontslag niet "ontijdig" zijn - er moet een redelijke termijn zijn voor de vereniging om een vervanger te vinden. Als bv. de vzw door het ontslag onder het wettelijk (3; 2 bij slechts 3 leden) of statutair minimum zou vallen, dan kan de ontslagname in overweging worden genomen om een onwettige/onstatutaire situatie te voorkomen. De statuten kunnen in zulke regeling voorzien.

Zolang je ontslag niet zou aanvaard zijn, ben je dus ook nog bestuurder (en draag je bestuurdersaansprakelijkheid).

Zolang je bestuurder bent, mag je de AV ook bijwonen. Als je ook werkend lid van de vzw bent - en je hebt je ontslag niet gegeven als lid - dan blijft je dat recht verder behouden.
Ik heb absoluut geen probleem met foute antwoorden. Ik maak ze ook. Dat is een leerproces.
Wat me wel stoort zijn zij die eigenlijk wel beseffen dat ze fout zaten, maar stijfkoppig volhouden zonder een juridische onderbouw te geven.

Reclame

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”