Dispuut met boekhouder

hello
Topic Starter
Berichten: 1

Dispuut met boekhouder

#1 , 26 mar 2012 11:41

Onlangs ben ik overgeschakeld naar een andere boekhouder omwille van diverse redenen. Laten we erop op houden dat ik niet meer tevreden was van zijn diensten. Nu heb ik afrekening voor de jaarrekening die ze nog afgewerkt hadden blijkbaar. Nu die factuur viel erg hoog, we spreken hier over 1100 euro enkel voor de jaarrekening. Nu als je dat telt aan 80 euro ( achteraf deel hij me dat mee) dan kom je daar misschien wel aan. Hoewel ik een heel eenvoudig boekhouding heb ( max 6 facturen en +- 70 per kwartaal), ik betaal 3450 euro per jaar voor dit kleine beetje aan boekhouding. Volgens mijn collega's die hetzelfde doen als ik is dit toch wel veel, ik heb ook gesproken met andere zelfstandigen. Voor het opstellen van de jaarrekening mag blijkbaar tot 120 euro per uur gevraagd worden dus die 80 euro kan nog wel.

Enfin dat ik deze factuur moet betalen daar kan ik niet onder uit, maar wat me wringt is dat ik misschien (groot vermoeden) een dossier overdraag naar een nieuwe boekhouder waar nog werk aan is. Wat kan ik doen ? Kan ik voorstellen om een deel van de factuur te betalen en indien alles goed klopt de rest? Indien hij daar niet akkoord mee gaat, kan ik dan al een deel betalen zonder dat hij me iets kan maken?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
denlowie
Berichten: 15980
Juridisch actief: Nee

#2 , 26 mar 2012 12:45

Als je een jaarrekening moet neerleggen dan heb je een vennootschap, en als ik zie bij mijn klanten(horeca) die een vennootschap hebben dan betalen zij toch snel 6000 a 7200€ per jaar, wel alles inbegrepen, ook de verdediging bij controle, dit even als inlichtingen over de prijs.
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

Reclame

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”