Club met 1 activteit per jaar: Vzw / Feitelijke vereniging?

tijl
Topic Starter
Berichten: 1

Club met 1 activteit per jaar: Vzw / Feitelijke vereniging?

#1 , 06 dec 2010 18:18

We zijn een voetbalclub die maar 1 activiteit (eetfestijn) per jaar doen om onze kosten te dekken.

Blijkbaar hebben we hiervoor een ondernemingsnr nodig, maar geen BTWnr (omzet <5580 euro).

Dit moet dan onder de vorm van een vzw zijn of een feitelijke vereniging (welke we nu vermoedelijk automatisch zijn). Bij een feitelijke vereniging kunnen de leden persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de vereniging. Indien je zelf een contract tekent of is dit ook het geval als een ander lid iets tekent?

Via VZW zijn de leden normalerwijze niet persoonlijk aansprakelijk maar redelijk wat administratieve rompslomp voor een eenmalige activiteit.

Extreem gesteld, maar wat als bvb iemand ter plaatse dood valt omdat 1 van de vrijwilliger eten in de zon heeft laten staan. VZW of feitelijke vereniging, ander gevolg?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39727
Juridisch actief: Nee

#2 , 06 dec 2010 18:40

In een feitelijke vereniging is iedereen aansprakelijk
In een vzw de bestuursleden volgens de wet en statuten en kunnen verzekerd zijn.
Ik denk niet dat men als particulier zich verzekerd heeft tgo mogelijke fouten.

Reclame

Terug naar “Vennootschappen & Verenigingen”