Hobbyverkoop: vanaf wanneer een belastingsplichtig bedrijf?

Pol1986
Topic Starter
Berichten: 1

Hobbyverkoop: vanaf wanneer een belastingsplichtig bedrijf?

#1 , 6 jaar 3 maand geleden (30 mei 2013 16:17)

Hoi!

Ik vroeg mij af tot welke mate hobby-verkoop mag gaan vooraleer je echt belastingsplichtig bent en hoe je dit dan moet aanmelden.
Stel dat als hobby juwelen maakt en je hebt er al zoveel dat je ze echt moet gaan verkopen. De winst is natuurlijk marginaal (zeker minder dan 100€ per maand) en gaat voornamelijk naar aankoop van nieuw hobby-materiaal.

Bij welke opties ben je dan belastingsplichtig:
- Verkoop op tweedehandssites, ebay, ...
- Verkoop via zelfgemaakte website
- Verkoop via facebook

Is het trouwens ook al toegestaan om een merknaam te verzinnen en een logo? Of wordt je dan al automatisch aanzien als een belastingsplichtig bedrijf? Deze hobby zou immers in de toekomst kunnen uitdraaien op een juweelzaak, en alle bekendheid is natuurlijk nu al welkom!! ;)

Alvast hartelijk bedankt voor alle respons!! :D

Dag dag!

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
denlowie
Berichten: 14267
Juridisch actief: Nee

#2 , 6 jaar 3 maand geleden (30 mei 2013 17:15)

Wanneer je daten van koophandel stelt met winstoogmerk, op regelmatige tijdstip dan bij je een handelaar en moet je u in orde stellen, eventueel als bij beroep.d
Wanneer je een webside met logo met het oog voor verkoop dan zal men daar overvallen en je doen in orde stellen, wanneer je geen omzet van 25.000 euro heeft per jaar kan je vrijstelling van BTW krijgen, wanneer de winst minder is dan 1 419,49 euro per jaar betaal je geen RSZ bijdragen.

Opsplitsing per grens op fiscaal gebied.

1/Verdiensten tussen 0 euro en 125 euro (geen zelfstandige);
2/Verdiensten tussen 125 euro en 1.393,96 euro (soms zelfstandige);
3/ Verdiensten tussen 1.393,96 en 12.597,43 euro (zelfstandig in bijberoep);

 
Laatst gewijzigd door denlowie op 30 mei 2013 18:48, 1 keer totaal gewijzigd.
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

Caridina
Berichten: 137

#3 , 6 jaar 3 maand geleden (30 mei 2013 18:28)

Is gisteren nog op televisie geweest,weet niet of het 100% juist is maar wil het toch even meegeven.
Al wat je verdiend dien je aan te geven en word belast aan 33%.
Maar de fiscus laat de eerste 2500€ sanctievrij.
Typisch Belgisch.

Reclame

Franciscus
Berichten: 33092

#4 , 6 jaar 3 maand geleden (30 mei 2013 18:32)

Denk niet dat dat zal gezegd zijn.
ALS het bedrag niet hoger is dan €2500

j.demoor
Berichten: 10360

#5 , 6 jaar 3 maand geleden (01 jun 2013 08:56)

“Art.4. § 1. Belastingplichtige is eenieder die in de uitoefening van een economische activiteit geregeld en zelfstandig, met of zonder winstoogmerk, hoofdzakelijk of aanvullend, leveringen van goederen of diensten verricht die in dit Wetboek zijn omschreven, ongeacht op welke plaats de economische activiteit wordt uitgeoefend...Art.9.Voor de toepassing van dit Wetboek wordt onder goederen verstaan de lichamelijke goederen....”(3 juli 1969 BTW-Wetboek).

Zie inzake merken : Verordening nr.207/2009/EG van de Raad inzake het Gemeenschapsmerk van 26 februari 2009.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Charlie91
Berichten: 3
Juridisch actief: Nee

#6 , 1 jaar 11 maand geleden (15 okt 2017 20:54)

Is al een bericht van enkele jaren geleden maar mss weet iemand er nu wel een duidelijk antwoord op... ik heb een hobby die ervoor zorgt dat ik niet gek kom van binnen te zitten door mijn invaliditeit... Nu begint het zich wel wat op te stapelen en ik geef hier en daar wel iets weg als kado maar ik zou graag de kostprijs op 1 of andere manier terug verdienen. Bv via Etsy. Kan/mag ik wat verkopen op een site of op 2de hands ofzo zonder in de problemen te komen? Het gaat niet over 100den € maandelijks. Kleine bedragen waar de duurste stukken 100€ gaan ofzo... Ik verwacht ook niet elke maand iets te verkopen... Is er Idd een bedrag waaronder je mag verkopen zonder het te moeten aangeven? Ik weet niet of ik als invalide iets in bijberoep kan doen en hoe dat in zn werk gaat...dus alle info is meer dan welkom! Alvast bedankt!

LeenW
Berichten: 8372

#7 , 1 jaar 11 maand geleden (15 okt 2017 21:08)

Ik kan alleen naar de post van j.demoor hierboven verwijzen. In het btw-wetboek is er geen maximum bedrag vermeld, enkel dat het om een geregelde en zelfstandige activiteit gaat.

Franciscus
Berichten: 33092

#8 , 1 jaar 11 maand geleden (15 okt 2017 22:19)

En opletten met uw invaliditeit.
Best is toch daar ook eens goed navraag te doen.

Zillianne
Berichten: 20

#9 , 1 jaar 10 maand geleden (27 okt 2017 21:00)

Volgens mij best telkens uw inkomsten aangeven op aangifte personenbelasting als occasionele inkomsten (33% kwijt) maar dan ben je wel in orde normaal gezien (denk ik). Je mag niét herhaaldelijk dezelfde opdrachtgever hebben, bijvoorbeeld een (of meerdere winkel(s) die regelmatig van u afneemt/afnemen. Dan is er wel sprake van handel. Maar telkens verkopen aan andere particulieren geeft volgens mij geen probleem. Let wel: dit is mijn interpretatie van de wet, en ik ben zeker géén jurist. Toch zeker even navragen op het forum hier! Succes alvast.

denlowie
Berichten: 14267
Juridisch actief: Nee

#10 , 1 jaar 10 maand geleden (27 okt 2017 22:29)

Als je dit geregeld doet dan ben je een handelaar met alle gevolgen van dien

Wat is geregeld ?

elke maand is zeker al een geregelde verkoop, het btw wetboek zegt wanneer je daden van koophandel stelt moet je u in orde stellen punt.
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

Terug naar “Handelspraktijken”