verkaveling

David82
Topic Starter
Berichten: 2

verkaveling

#1 , 11 aug 2015 19:03

Ik ben momenteel eigenaar van een stuk. Ik had dit graag laten verkavelen. De helft van de ene kavel zou dan voor 50% op mijn naam komen en voor 50% op naam van mijn vriendin. De andere kavel zou dan op mijn naam blijven staan en hierop zou niet gebouwd worden. Mijn vraag is of dit juridisch allemaal mogelijk is en wat de eenvoudigste/goedkoopste manier is om dit allemaal te verwezenlijken.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 13 aug 2015 11:37

“Art.4.2.15.§ 1. Niemand mag zonder voorafgaande verkavelingsvergunning een stuk grond verkavelen voor woningbouw of voor het opstellen van vaste of verplaatsbare constructies die voor bewoning kunnen worden gebruikt. Een verkavelingsvergunning kan worden aangevraagd en verleend voor het verkavelen voor de aanleg en het bebouwen van terreinen voor andere functies. § 2. Een verkavelingsvergunning omvat reglementaire voorschriften aangaande de wijze waarop de verkaveling ingericht wordt en de kavels bebouwd kunnen worden. § 3. De verkavelaar zorgt ervoor dat de in de verkaveling opgenomen loten kunnen aansluiten op alle voorzieningen van openbaar nut die vereist worden door het vergunningverlenende bestuursorgaan. In voorkomend geval bepaalt de verkavelingsvergunning op welke wijze in de nodige infrastructuur voor de nutsvoorzieningen wordt voorzien.”(15 mei 2009 Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening)
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

David82
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 13 aug 2015 19:25

Bedankt voor de reactie. Wie bepaalt of een kavel binnen een bepaalde termijn moet bebouwd worden? Of zijn hiervoor geen algemeen geldende regels?

Reclame

Terug naar “Andere”