Pagina 1 van 1

Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 13:57
door Botsbal
Hoi
Onze buren hebben de oude schutting afgebroken met de belofte om op het scheiden een nieuwe schutting te plaatsen.
We hadden ingestemd om de helft van de kosten te betalen, maar nu houden de buren alles tegen.
Zolang wij onze garage niet afbreken, annuleren ze alle afspraken die de firma van de schutting maakt.
Ook dreigen ze met het plaatsen van prikkeldraad op het scheiden.

Door het afbreken van de oude schutting en een muur is de zijkant van onze garage nu open. We willen deze graag dichtmetsen, maar de buurvrouw dreigt dat ze verdere stappen gaat ondernemen.
Vorige keer dat we bij de gemeente waren gaan informeren krijgen we als antwoord dat we zonder problemen de muur konden dicht maken. Renoveren mocht, afbreken en opnieuw bouwen niet.
Nu zijn we terug naar de gemeente geweest en kan de gemeenteambtenaar geen antwoord geven. Hij begint steeds over de eisen waaraan een nieuwe garage moet voldoen, maar niet over het renoveren van de garage.

Iemand raad wat we moeten doen.
Praten met de buren is geen optie, aangezien zij enkel onze garage afgebroken willen zien. Hierin staat echter een elektriciteitskast voor stroomvoorziening in de garage en het kot. Dus afbreken is geen optie.

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 15:14
door mava105
Is deze garage er ooit gezet met een bouwtoelating?
Uit wat bestond de muur die werd afgebroken in de garage?
Stond die garage pal op de scheiding?
Had die buur zijn helft van die muur overgenomen? (was die muur dus gemeenschappelijk)

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 16:06
door Botsbal
De vorige eigenaars hebben deze garage gezet. Volgens de gemeente is deze vergund.
De muur bestond uit baksteen, de rest van de garage bestaat uit betonnen platen.
De garage staat pal op het scheiden.

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 16:22
door mava105
Als die uur nog in goede staat is, hebben zij NIETS te eisen. Integendeel zelfs: gezien zij de bestaande muur, due UW EIGENDOM WAS, hebben, afgebroken, moeten zij hem ook herbouwen en dit op HUN kosten.
Indien zij dat niet vrijwillig willen zal dat wel vrederechter worden.

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 16:33
door Botsbal
Of de muur echt onze eigendom is, is niet helemaal zeker. Omdat de vorige eigenaars de garage tegen het huis van de buren hadden gebouwd. (met toestemming van de eigenaars van toen).
Nu loopt onze grond schuin dus hebben we na het afbreken van de muur (door de nieuwe buren) het stuk dat op het perceel van de buren staat verwijderd zodat hier later nooit geen discussie over kan bestaan.

Als ik de muur niet mag heropbouwen welke mogelijkheden zijn er dan?

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 16:47
door Botsbal
MELDING*
Werken met betrekking op de stabiliteit van de constructie, uitgevoerd binnen in de woning, aan zijgevels, achtergevels of aan het dak zijn meldingsplichtig.
Voorbeelden van meldingsplichtige stabiliteitswerken:
het plaatsen van een nieuwe raamopening in de achtergevel,
het vervangen van dragende balken van het dak door nieuwe dragende balken,
het geheel of gedeeltelijk herbouwen of vervangen van buitenmuren,

Deze info heb ik via andere wegen ingewonnen. wat houdt een meldingsplicht in? Gewoon mail naar de gemeente van ik ga deze muur herbouwen?

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 22 jul 2015 19:45
door mava105
Ik denk dat een klein plannetje wel noodzakelijk zal zijn, uiteraard met de nodige afmetingen. Het hoeft geen architectenplan te zijn.

Re: Garage en scheiding met buren

Geplaatst: 24 jul 2015 11:20
door j.demoor
Uit ‘Door het afbreken van de oude schutting en een muur is de zijkant van onze garage nu open’ leid ik af dat de schutting op de scheiding van de eigendommen stond en de garagemuur op uw eigendom.

“Art.4.2.1.Niemand mag zonder voorafgaande stedenbouwkundige vergunning :1° de hiernavolgende bouwwerken verrichten, met uitzondering van onderhoudswerken :a) het optrekken of plaatsen van een constructie,b) het functioneel samenbrengen van materialen waardoor een constructie ontstaat,c) het afbreken, herbouwen, verbouwen en uitbreiden van een constructie;...”(15 MEI 2009. - Vlaamse codex ruimtelijke ordening).

De garage is een ‘constructie’ doch een muur ervan is dit mijns inziens niet,zodat u ze zonder stedenbouwkundige vergunning mag herstellen (=onderhoudswerk uitvoeren) op uw eigendom.