Pagina 1 van 1

verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 14:40
door glennus
vraag je

wij zijn met 4 kinderen onze vader is aantal jaar geleden gestorven maar nu wil onze moeder het huis verkopen
we moeten alle 5 akkoord gaan om te verkopen. het probleem is ik heb een koper die het wil kopen en ik wil alleen maar de compromie teken voor die persoon maar de andere 4 willen het niet verkopen aan deze persoon. wat doen zu nu die 4 vinden een andere koper zijn gaan daarmee naar de notaris en maken een compromie op de notaris laat mij niks weten ik ben telefonish verwitigdt door me broer dat ik moet gaan teken ik zeg ik teken niks en teken alleen voor deze persoon dat ik wil. nu naar een paar weken gaat iedereen akkoord om te teken voor die persoon dat ik wel wil teken het probleem is nu we moeten daarvoor naar een andere notaris om te tekenen maar de eerste notaris wil de papieren niet geven aan de andere notaris zolang ik geen papier teken waarin staat dat ik niet akkoord ging om te teken bij de eerste verkoop

mij vraag is nu moet ik ook opdraaien voor de kosten van de eerste notaris waarvan ik totaal niks van wist

. moet ik deze brief teken waar in staat dat ik nie akkoord ging met de eerste verkoop.
zoja mag dan de eerste notaris papieren achterhouden voor 2de notaris voor de 2 de verkoop zolang ik niet deze brief teken

.heb al eens gebeld naar het notaris huis en blijkbaar kan je daar geen info vragen

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 14:56
door Turaki
U heeft die eerste notaris niet aangesteld, dus deze kan u ook geen kosten aanrekenen. De kosten zijn voor de opdrachtgevers.
U moet ook geen brief tekenen waarin staat dat u niet akkoord ging met de 1e verkoop, deze heeft helemaal geen relevantie of nut.

Welke papieren houdt de 1e notaris achter?

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 17:14
door glennus
het epc plan,kadaster,shattingsverslag,en nog aantal papieren

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 18:39
door glennus
deze middag gebeld naar notaris 1 aan gezien dat hij de papieren niet wil geven hebben we gevraagt of we de compromie
wilde opstellen voor koper 2 en zelfs dat wil hij zodus door die ene notaris staan wij volledig blok

wat is de beste oplossing? naar het huis van notarissen stappen?

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 18:41
door Turaki
Epc en schattingsverslag zijn opgemaakt door externe firma's, kan u daar geen kopie vragen?
Kadaster hoort bij taak notaris, 2e notaris kan dit toch ook?

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 18:47
door glennus
blijkbaar heeft die notaris papieren dat notaris 2 nodig heeft om compromi te maken maar wat notaris 1 heeft weet ik ook niet
omdat ik volledig niks te maken heb met deze notaris
zelfs notaris 2 heeft gebeld met notaris 1 en zegt dat hij niks wilt doen

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 18:54
door Turaki
En dit omdat notaris 1 wil dat u de kosten betaald? Schuif dit maar door aan de andere 4, die deze notaris hebben aangesteld.

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 19:04
door glennus
notaris 1 weigert alles tot dat ik de brief heb getekent ook al zeggen de andere 4 wij betalen alles

ik vraag mij af warom moet ik deze brief tekenen
heb deze notaris niks gevraagt geen contact opgenomen voor een verkoop
zelfs nog niet tot bij hem geweest

notaris 2 zegt dat er iets meer moet achter zitten

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 19:53
door Turaki
Heeft u deze vraag op papier? Zo ja, hiermee klacht indienen bij de kamer van notarissen. Zo neen, in AS zelf een korte samenvatting van de feiten, dat u weigert om te tekenen, dat u verwacht dat alle documenten binnen de 14 dagen bij notaris X zijn, en dat u anders klacht zal indienen (en ook doen achteraf).

Re: verkoop bij notaris

Geplaatst: 07 feb 2013 19:56
door glennus
bedankt voor de info zal ik zeker doen