Beste mensen,
wij hebben een contract getekend met een architectenbureau die wij van onze kant willen opzeggen voor volgende redenen:
(Ter info: vóór ondertekening van het contract hebben we 2 x samengezeten om onze verwachtingen te bespreken, wij hebben ons budget toen meegedeeld en gevraagd of we daarmee het huis kunnen zetten dat we willen, dat was volgens hen zeker geen probleem.)
- We ondertekenen het contract en ze leggen hun eerste voorontwerp op tafel; helemaal niets van onze verwachtingen zijn erin verwerkt. We hebben daar toen over gesproken en ze zeiden dat ze idd niets van onze eisen erin hadden verwerkt maar dat ze wilden tonen wat zij een mooi ontwerp vonden voor onze bouwgrond.
- Ze zijn toen met een 2de voorontwerp afgekomen die wel voldoet aan onze eisen maar die 80.000 euro boven ons afgesproken budget ligt.
Wij hebben nu natuurlijk geen vertrouwen meer in hun kunnen en we voelen er ons ook niet meer goed bij.
In het contract staat: de opdrachtgever kan ten alle tijde op eenzijdige wijze de overeenkomst beëindigen. Dan betaalt hij aan de ontwerper het ereloon van de uitgevoerde prestaties en een vergoeding voor de gerechtvaardigde kosten en geleden schade die minimaal 20% bedraagt van het ereloon verschuldigd voor het overblijvend deel van de opdracht van de ontwerper en dit gezien de algemene kosten van het bureau.
Mijn vraag is of we hen bij beëindiging van het contract zelfs moeten betalen voor deze 2 voorontwerpen want deze zijn toch ook niet volgens de afspraken gemaakt? In ons contract staat ook een bouwbudget van 200.000 euro, dan valt hun 2de voorontwerp toch al zeker niet onder het getekende contract? En hoe zit dat met die minimaal 20% van het verschuldigde ereloon?
Wij vinden dat we hen voldoende kansen hebben gegeven om volgens de overeengekomen afspraken een plan voor te leggen, als zij zich daar niet aan houden dan hoeven wij hen toch ook niet te vergoeden?
Bedankt alvast voor de raad.