Onze architect heeft gedurende de bouw van onze woning wel enkele flaters begaan die wel grote gevolgen hadden voor ons:
- op de verdiepingen werd de vloerhoogte foutief berekend met als gevolg dat wij een helling of opstapje dienden te voorzien of onze trap dienden uit te breken.
- Op het hoogste verdiep had hij geen rekening gehouden met helling van het dak en de trap er net onder met als gevolg dat je je zou moeten bukken om de trap op te kunnen. De aannemer deed daar het voorstel om een velux raam te voorzien om op die manier hoogte te winnen.
- ...
Telkens reageerde de architect met het feit dat hij de meerkost die wij ondervonden door deze problemen zou tegemoet zou komen.
Hij heeft dit ook op mail gezet.
.... Hierbij ook de bevestiging dat de meerprijs voor de hardere chape ter onze laste is. Ik zal voor het bedrag u hiervoor een creditnota bezorgen. ....
.... het aanpassen van de leidingsschachten moet aan de bouwheer gefactureerd worden en ik regel dit met de bouwheer...
Nu zijn we maanden verder en hebben we hem hier al meermaals aan herinnerd. We zijn dit echter beu en willen dat hij zijn belofte omzet in daden en ons vergoed voor de meerkosten. Wij hebben geen openstaande of komende facturen van hem.
Bovendien hebben wij ook problemen met de aannemer van de ramen. Met hem zijn we verwikkeld in een gerechtsprocedure. Uit de expertises blijkt dat de architect daar ook niet 100% vrijuit gaat en ook een deel van de verantwoordelijkheid en kost zal moeten dragen. De verdeling dient nog bepaald te worden. Tot op heden is hij in die zaak nog niet gedagvaard maar heeft al laten weten aan onze tegenpartij dat hij niet wil tussenkomen in minnelijke schikking.
Is zijn bevestiging op mail van juridische waarde?
Hoe pakken we dit het best verder aan?
Bekijken we de 2 situaties best apart?
Bedankt voor de reacties.