Pagina 1 van 1

organisatie gepijlde rondrit

Geplaatst: 15 jun 2015 21:44
door Caracalla
Beste forummers

Op voorhand al dank voor de expertise.

Wij hebben een feitelijke vereniging en denken na over een gepijlde motorrondrit.
De "deelnemers" zijn eigenlijk niet verplicht te betalen, maar kunnen dit wel uit steun voor de organisatie.

Zijn wij, als organisatie en dus eigenlijk als persoon, aansprakelijk als er het één of ander gebeurt?
Op zich zijn het toch gewoon motorrijders die de openbare weg gebruiken én verzekerd zijn met hun groene kaart?
Of zien wij het verkeerd, omdat wij op zich, door die pijlen hen een bepaalde route insturen?
Niemand belet echter een gewone voorbijganger om ook die pijlen te volgen natuurlijk...

Als dit toch nodig blijkt te zijn, welke verzekering hebben wij nodig?

Vast bedankt

Re: organisatie gepijlde rondrit

Geplaatst: 15 jun 2015 22:26
door Sirkii
Je laat de deelnemers best een formulier ondertekenen waarin ze accepteren dat de organisatie niet verantwoordelijk is. Als je me uw emailadres pb t dan mail ik je het formulier door dat onze vzw hier altijd voor gebruikte. Daar staat ook in dat ten alle tijde de wegcode te rspecteren is. Zo n formulier is juridisch niet waterdicht doch alvast een eerste drempel. Derdenaansprakelijkheid bij motorongevallen is BA verzekering. Je kan als organisatie wel aansprakelijk gesteld worden voor andere schade - bv deelnemer verwondt zich door te struikelen.

Voorts moet je toelatingen aan de gemeentes vragen om de gewenste route op de aangegeven dag te mogen rijden met een groep van deelnemers. Da s per gemeente ter attentie van burgemeester en schepenen een kaart aanleveren met de gevolgde route, een contactpersoon en wachten op hun toestemming. Typisch duurt dit proces 3 tot 4 weken. Touristische rondritten (op verharde wegen) die de wegcode respecteren worden normaliter probleemloos vergund. Als je pijlen aanbrengt vermeld dat dan met de belofte dat ze de dag erop zullen weggehaald zijn (en doe dat dan ook want gemeentes houden niet van wegwijzers)

Beter dan pijlen aanbrengen is een roadbook maken (bv bolletje-pijltje techniek)

Een vzw sluit systematisch een bestuursaansprakelijkheidsverzekering af (incluis rechtsbijstand)

Re: organisatie gepijlde rondrit

Geplaatst: 16 jun 2015 17:21
door Caracalla
Bedankt voor de informatie, dit is voor ons zeer duidelijk.

Nu kunnen we weer verder overleggen :)

Re: organisatie gepijlde rondrit

Geplaatst: 16 jun 2015 22:41
door Sirkii
Als er redelijk,wat leden zijn toch beter een vzw iprichten. Statuten schrijven - bv met hulp van vdsc - etc kost niet veel en de formaliteiten om jaarrekening neer te leggen vallen best mee. Grootste voordeel is dat je de persoonlijke aansprakelijkheid (behoudens grove bestuursfouten) wegwerkt.