Verantwoordelijkheid gemeente artikel BW 1384

AnnemiekHennin1
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Verantwoordelijkheid gemeente artikel BW 1384

#1 , 24 aug 2019 14:46

Beste,

Ik ben in een bouwput gevallen, op het trotoir, in Ieper stad met blijvend letsel. Ik ben de derde persoon die erin getuimeld ben.
Echter is het de stad Ieper die opdracht gegeven heeft voor die bouwwerken aan Aquafin.
In een krantenartikel hierover, zegt de burgemeester zelf dat hij de onderneming al gewaarschuwd had voor de gevaarlijke put.
Echter met die waarschuwing werd niks gedaan.
De bouwonderneming heeft toegegeven dat de signalisatie mankeerde en neemt de schuld op zich. Dit is Aquafin.

Volgens het artikel bw 1384 heeft de opdrachtgever ook verantwoordelijkheid, ook al laat hij het door anderen uitvoeren.
Met andere woorden is de stad hier ook verantwoordelijk voor wegens nalatigheid of het in zee gaan met uitvoerders die het niet zo nauw nemen met de veiligheid van de burger?

Met vriendelijke groet,

Annemiek Hennin

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
bosprocureur
Berichten: 7052

#2 , 24 aug 2019 15:39

Als de info u kan helpen, uw familiale verzekering heeft wellicht een luik "verdediging", waarmee u de schade kan proberen te recupereren en helpen begroten. Aangeven dus, asap. :D

Franciscus
Berichten: 39641
Juridisch actief: Nee

#3 , 25 aug 2019 19:18

Niets aan toe te voegen - best uw verzekering aanspreken en mogelijk kan politie nog de nodige vaststellingen doen Neem zelf al foto's.

Reclame

LennieK
Berichten: 2050
Juridisch actief: Nee

#4 , 28 aug 2019 11:36

Sowieso ga je maar door 1 partij vergoed worden. Ik zou zeggen, laat uw verzekeringsagent zijn werk doen.

Annemiekhennin
Berichten: 10
Juridisch actief: Nee

#5 , 05 sep 2019 09:22

Hartelijk dank allemaal. De aannemer, die ingehuurd was door de stad Ieper, heeft toegegeven dat hij fout is. Bewijzen zijn er zeker, omdat omstaanders gefotografeerd en op video hebben, dat het niet zomaar een voetpadverzakking is, maar een put van 1.60 m, die niet omheind was. De procedure loopt inderdaad via mijn verzekering. Echter was ik benieuwd of de stad hier ook niet verantwoordelijk is, door nalatigheid van het in veiligheid stellen. De nieuwe burgemeester, die tevens advocate is, zegt niet verantwoordelijk te zijn in deze, wat ik zeer betwijfel. Aquafin´s verzekering,, de aangestelde aannemer vd stad is bezig met de verzekering en ik, echter vraag ik mij af of de stad ook niet verantwoordelijk is in deze en ik deze niet kan (straf) rechterlijk aanklagen. Mvrgr. Annemiek

Terug naar “Burgerlijke Aansprakelijkheid”