Pagina 1 van 1

Wat met niet-geregulariseerde unit?

Geplaatst: 01 feb 2019 13:13
door wachtwoord
Hallo,

Ik ben 1 van de 5 eigenaars van een mede-eigendom in Brussel.

Maar... Op papier bestaan er blijkbaar maar 4 eigendommen. De vijfde heeft een sous-sol (half onder de grond) gekocht die in feite niet bestaat zeg maar. De kans dat deze geregulariseerd wordt lijkt zeer klein aangezien een woning aan bepaalde voorwaarden moet voldoen inzake licht, oppervlakte, ... Toch blijft de eigenaar ervan (wiens notaris beter zijn werk had moeten doen) pushen om dit te kunnen regulariseren.

Kunnen we hier op de een of andere manier 'korte metten' mee maken zodat we hier niet geld aan blijven uitgeven? Aankaarten bij een of andere instantie?

En ook: wat gebeurt er met zo'n eigendom die uiteindelijk niet kan worden geregulariseerd?

Re: Wat met niet-geregulariseerde unit?

Geplaatst: 01 feb 2019 13:57
door bosprocureur
Nog maar eens een ex-conciƫrgewoning? Van wie heeft de huidige eigenaar dat gekocht? Wat is er met de koopsom gebeurd ?

Re: Wat met niet-geregulariseerde unit?

Geplaatst: 01 feb 2019 16:18
door mava105
Dat is geen conciƫrgewoning maar de verblijven van het personeel en de keuken. Mijn zoon heeft ooit zo een studentenkot gehad gedurende 3 jaar. Er was een inkomdeur met klein trapje onmiddellijk voorbij de voordeur, en dan was er een grote keuken, van waaruit een andere trap omhoog ging naar de grote eetkamer van de eigenaars. Verder waren er nog 2 kleine kamertjes met telkens een lavabo en een gemeenschappelijke WC.
Die verhuurder had dat destijds mooi heringericht in 2 koten (buiten deze op de verdiepingen) met eigen keukentje, en eigen bandkamertje met douche en WC. Hij zat vooraan (met tralies voor zijn raam, terwijl het achterste kot een deur had die naar de tuin leidde.
Hij zal er waarschijnlijk nooit een regularisatie voor krijgen, want gewoonlijk is de zoldering veel te laag om wettelijk toegelaten te worden. Bij hem was die amper 2.10 meter.

Re: Wat met niet-geregulariseerde unit?

Geplaatst: 04 feb 2019 10:14
door LennieK
waarom heeft TS eigenlijk kosten aan het regulariseren? Dat begrijp ik niet goed.