Pagina 1 van 1

Dakwerk

Geplaatst: 22 jan 2019 16:42
door Kaai
Hey,

Ik heb een kleine vraag, ik ben eigenaar van 1 appartement in een gebouw van 3 appartementen, nu moet het dak gerepareerd worden, we hebben 2 platte daken en een zadeldak, maar 1 van de andere eigenaars heeft 2 slaapkamers in de zadeldak, want zijn app is daardoor veel groter, en dat zadeldak hoort dan niet tot de gemeenschappelijke delen, mijn vraag is dan moet ik ook meebetalen voor die zadeldak? En moet er dan een expert komen ?
Alvast bedankt
Mvg

Re: Dakwerk

Geplaatst: 22 jan 2019 17:16
door asperger
Hoe weet u dat het zadeldak privatief is?

Re: Dakwerk

Geplaatst: 22 jan 2019 19:47
door mava105
Wat staat er juist in de basisakte? Gewoonlijk zijn ALLE daken gemeenschappelijk, zeker als er meer eigenaars onder wonen.

Re: Dakwerk

Geplaatst: 23 jan 2019 12:39
door Kaai
Hey,

Wat ik bedoelde is dat ieder van ons dezelfde verdeling heeft, alleen heeft hij nog 2 extra zolderkamer voor privé gebruik, dus de twee platte daken kosten 9500 euro voor te herstellen en de zadeldak 3000 euro is alles dan verdeeld door 3?
Grtjes

Re: Dakwerk

Geplaatst: 23 jan 2019 12:43
door asperger
Dat moet uit de statuten van het gebouw blijken,
Is bijna steeds zo dat alle eigenaars moeten meedelen in die kosten;
Volgens hun aandelen in de gemene delen.

Re: Dakwerk

Geplaatst: 23 jan 2019 12:46
door Sirkii
Wat staat er in de basisakte over het gebruik van die twee zolderkamers? Je zou inderdaad verwachten dat dat appartement doordat het groter is een hogere quotiteit heeft en dus meer betaalt voor alle gemeenschappelijke kosten. Dus niet 3 keer 1/3e doch bv twee keer 300 en een keer 400.