Volmachten

maarten_916
Topic Starter
Berichten: 4

Volmachten

#1 , 1 decennium 1 jaar geleden (05 mar 2008 15:39)

Mijn vraag bestaat uit 2 delen:
A.Kan het aantal volmachten dat een mede-eigenaar heeft op de algemene vergadering beperkt worden?

B. Stel nu, op onze algemene vergadering zijn er 20 eigenaars. Hiervan zijn er 10 aanwezig. Kan er geldig vergaderd worden? Hoe zit het als er ook nog volmachten zijn?

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel gratis onze helpdesk (09/32.00.065) voor een eerste antwoord op uw vraag.
Bart
Beheerder
Berichten: 403
Juridisch actief: Ja

#2 , 1 decennium 1 jaar geleden (07 mar 2008 20:15)

A. Ja, artikel 577-6 paragraaf 5 (Burgerlijk Wetboek) is duidelijk hierover: "Niemand kan aan de stemming deelnemen, zelfs niet als lasthebber, voor een groter aantal stemmen dan het totaal van de stemmen waarover de andere aanwezige of vertegenwoordigde medeëigenaars beschikken."

Er is dus zowieso al een wettelijke beperking.
In de statuten kan een nog strengere regeling ingebouwd worden.

B. Er zijn twee voorwaarden waaraan voldaan moet zijn:

1) minstens de helft van het aantal eigenaars (in uw voorbeeld is daaraan voldaan)

2) minstens de helft van de aandelen moet aanwezig zijn (uit uw voorbeeld kan ik dat niet afleiden)

Pedro
Berichten: 735

#3 , 1 decennium 1 jaar geleden (07 mar 2008 20:47)

A. Ja, artikel 577-6 paragraaf 5 (Burgerlijk Wetboek) is duidelijk hierover: "Niemand kan aan de stemming deelnemen, zelfs niet als lasthebber, voor een groter aantal stemmen dan het totaal van de stemmen waarover de andere aanwezige of vertegenwoordigde medeëigenaars beschikken."

Er is dus zowieso al een wettelijke beperking.
In de statuten kan een nog strengere regeling ingebouwd worden.

B. Er zijn twee voorwaarden waaraan voldaan moet zijn:

1) minstens de helft van het aantal eigenaars (in uw voorbeeld is daaraan voldaan) OPGELET! De wet zegt minstens de helft +1 dus 10 van de 20 is niet voldoende MAAR u spreekt nog over volmachten. De regelmatige volmachten dienen allemaal mee te worden geteld voor wat de pluraliteitvoorwaarde om rechtsgeldig te kunnen vergaderen betreft. Wanneer aan deze voldaan, dan heeft het door Bart vermelde artikel uitwerking bij de stemming en in dien verstande dat er 1/geen strengere bepaling mbt de volmachten in de statuten staan 2/er een eigenaar is die met de volmachten bij meer stemmen heeft dan de andere tegenwoordige eigenaars

2) minstens de helft van de aandelen moet aanwezig zijn (uit uw voorbeeld kan ik dat niet afleiden)

Reclame

Terug naar “Mede-eigendom & Nabuurschap”