Pagina 1 van 1

Gemeenschappelijke muur

Geplaatst: 16 mar 2018 14:13
door Valvan
Wij hebben ongeveer anderhalf jaar geleden een huis gekocht van ongeveer een 80jaar oud. Nu zijn ze sinds een jaar een groot appartementsblok naast ons aan het bouwen. Hoorden wij van kennissen dat we een gemeenschappelijke muur nodig hebben, ze hebben meteen tegen onze muur isolatie aangebracht en dan begonnen met hun muur te bouwen. Telt dit dan als gemeenschappelijke muur??
Ook hebben ze een jaar geleden onze tuinmuur afgebroken omdat die niet stevig genoeg was. Ze gingen die natuurlijk op hun kosten terug opbouwen maar is na een jaar nog steeds niet aan de orde. Kan ik hier iets aan doen? Ze sturen ons ook altijd van het kastje naar de muur.

Re: Gemeenschappelijke muur

Geplaatst: 16 mar 2018 14:17
door Thomas Morus
Ze mogen zonder vergoeding hun eigen zijmuur bouwen. Zolang ze geen gaten in uw muur kappen.
Als ze die tuinmuur zonder enig voorafgaand akkoord met u hebben verwijderd dan moeten ze voor een vervanging zorgen. Was er wel een akkoord dan moeten ze heropbouwen volgens de modaliteiten van die overeenkomst.
Tenzij de muur privaat was van de buur alleen dan hebt u geen zeggenschap.