Pagina 1 van 1

schadegeval

Geplaatst: 24 jul 2016 18:23
door martine
Geachte,
Op onze vorige afrekening van het gebouw stond een schadegeval(een lekkage dat opgezocht is geweest door een firma en herstelt is),en dat door de gemeenschap mede moest vergoed worden.(bijna 2000 euro, zonder de restschade die volgens hen nog eens een goede 3000 euro zou kosten).
Als we contakt opnemen met de syndicus zegt hij dat de expert van de verzekering nog een verslag moet opmaken en naar hem doorsturen.(er is tot op heden nog geen expert geweest en we zijn nu vier maanden verder).
Wij hebben dan het voorlopige verslag van de hersteller opgevraagd via mail en daar staat duidelijk in dat het om een privatieve lek gaat(toevoer water van boiler naar gootsteen).
Kan de syndicus zo maar de rekening verhalen op de gemeenschap zonder dat hij weet dat het om een privatieve/gemeenschappelijke lek gaat, ons de rekening mede toesturen en kunnen wij dit terug eisen.
Hartelijk Dank
MVG
Martine

Re: schadegeval

Geplaatst: 24 jul 2016 22:36
door Schuppenzot
Wie heeft die lekzoekfirma aangesteld?
De verzekering of de syndicus of nog iemand anders?

Alles is mogelijk wel te verhalen op de eigenaar van de lekke leiding (zijn/haar verzekering).

Re: schadegeval

Geplaatst: 25 jul 2016 00:28
door asperger
Zolang de verantwoordelijkheid door de expert niet is vastgesteld kan men geen uitspraak doen omtrent wie uiteindelijk wat zal moeten betalen.
Maar intussen moet de syndicus de facturen wel betalen als vertegenwoordiger van de VME.

Re: schadegeval

Geplaatst: 25 jul 2016 20:14
door martine
Bedankt om jullie antwoordje.
Inderdaad heeft de eigenaar de syndicus verwittigd om een firma te sturen om de lek op te sporen.
Dus zoals ik kan lezen hier zal de uitspraak van de expert de doorslag kunnen geven.
Doch hebben we in de ruimte onder het gebouw kunnen vast stellen dat het om een privatieve leiding gaat ,dus afwachten is de boodschap denk ik op het verslag van de expert als we deze al dan toegestuurd krijgen of kunnen inlezen.

Hartelijk dank om jullie reactie, ik hou jullie zeker op de hoogte.
MVg
Martine

Re: schadegeval

Geplaatst: 03 okt 2016 17:30
door martine
Geachte,
We hebben eindelijk na veel aandringen bij de syndicus antwoord gekregen oven de hierboven vermelde lekkage en herstelling.
Wij hebben dus het bedrag van de herstelling moeten voorschieten en nu geeft de syndicus toe dat de eigenaar waar het lek is geweest volledig vergoed is door de verzekering.
Nu doen ze natuurlijk moeilijk om de terug betaling.(we hebben met de gemeenschap toch alles voorgeschoten).
Wat gebeurd er als de commissaris der rekeningen de afrekening derde kwartaal niet goed keurt op het moment dat de teruggave van het schadegeval er niet op staat.
Hartelijk Dank

MVG