Pagina 1 van 1
Kunnen eigenaars verantwoordelijk worden gesteld .
Geplaatst: 17 okt 2025 16:21
door PPraats
Beste ,
ik verwacht me op de volgende BAV op dreigende taal van onze syndicus .
Deze BAV gaat over renovatiewerken , welke gestuurd worden om de duurste oplossing te laten stemmen voor de derde maal .
Het betreft een bedrag van 5,5 milj € te verdelen over 100 eigenaars .
Alhoewel de grote meerderheid akkoord is om te renoveren volgens een goedkoper procedé ( +/- 3 milj € ) weigert de syndicus om deze offertes te overhandigen .
Ik verwacht me aan dreigende taal in de zin van " de eigenaars die tegen stemmen zullen verantwoordelijk gesteld worden voor gebeurlijke ongevallen " .
Ik ben er van overtuigd dat dit niet kan , maar wou graag een bevestiging hierover .
Met dank voor uw reactie
Re: Kunnen eigenaars verantwoordelijk worden gesteld .
Geplaatst: 18 okt 2025 09:04
door mava105
Oplossing is om de zaak voor te leggen aan de rechtbank. Die zal dan de aannemer aanduiden. Sindicus krijgt bijna zeker commissie van die duurdere aannemer.
Re: Kunnen eigenaars verantwoordelijk worden gesteld .
Geplaatst: 18 okt 2025 11:53
door bosprocureur
Oplossing is om de zaak voor te leggen aan de rechtbank. Die zal dan de aannemer aanduiden. Sindicus krijgt bijna zeker commissie van die duurdere aannemer.
Hebt u een idee hoe lang het kan duren om op die manier tot een oplossing te komen?
Re: Kunnen eigenaars verantwoordelijk worden gesteld .
Geplaatst: 18 okt 2025 20:23
door Franciscus
Is via vrederechter - is enkele weken maar dan moet wel de AV bereid zijn om naar de rechtbank te stappen of ten minste diegene die hebben tegengesteld.
Waarom geeft de syndicus die andere offertes niet door.
Tenslotte is het de AV van de VME die bevoegd is.
Re: Kunnen eigenaars verantwoordelijk worden gesteld .
Geplaatst: 19 okt 2025 09:52
door lebragard
Renovatiewerken van die omvang moet gepaard gaan met een coördinatieplan , lastenboek en algemene voorwaarden , betalingsvoorwaarden , garantie , aanvang einde en oplevering goedkeuring van de werken....ect.
Uiteraard wordt deze werken via een bouwkundige/architect gecoördineerd , een syndicus is daar meestal niet bekwaam , bevoegd voor , temeer de VME/AV is de opdrachtgever van die renovatiewerken en draagt de verantwoordelijkheid , de syndicus is in deze "slechts" aansprakelijk omdat deze handelt in naam en in opdracht van de VME , de VME is dus per slot van rekening de eindverantwoordelijke.
Dat de syndicus "weigert de syndicus om deze offertes te overhandigen " is onverstaanbaar en wekt achterdocht.....
De wet mede eigendom , welke dwingend van toepassing is , is duidelijk , de syndicus moet inzage geven in alle offertes cfr. Art. 3.89. Syndicus (577-8)
9° het de mede-eigenaars mogelijk te maken inzage te nemen van alle niet-private documenten of gegevens over de mede-eigendom, en wel op alle wijzen die zijn bepaald bij het reglement van interne orde, of door de algemene vergadering;
Ik hoop dat de VME/AV ' inhoudelijk ' haar "huiswerk" heeft gemaakt mbt. die renovatiewerken.
tip : vraag tijdens die BAV nogmaals inzage in de offertes en laat u niet overbluffen door de syndicus , kom op voor uw rechten.....laat notuleren dat de syndicus geen inzage verleent.....doe dan beroep op een vrederechter conform Art. 3.92.Rechtsvorderingen (577-9)