Pagina 1 van 1

Renovatie muur

Geplaatst: 12 apr 2021 20:10
door Debruyne-Mahieu
Hallo,

Onlangs zijn wij begonnen met verbouwingswerken.
Nieuwe ramen, dak, binnenwerken ,achtergevel, voorgevel en een zijgevel.
Het huis van de buren is gebouwd in 1931 en ons huis in 1934.
Blijkbaar is onze zijgevel in die tijd gewoon geplaatst geweest op bestaande muur van buren.
Dus muur werd in die tijd opgetrokken en ons dak ligt dan ook veel hoger dan die van buren.
Nu, het is deze zijgevel die voor problemen zorgt tussen ons en onze buren.
Zijgevel is in slechte toestand en willen deze laten herstellen, door deze te laten bekleden met vezelcementleien. Isoleren gaan we niet kunnen doen omdat we dan 10 cm over dak van buren zouden komen. De werken moeten echter worden uitgevoerd, door over dak van buren de komen met hoogtewerker. Onze buren laten dit niet toe en zo kunnen wij onze zijgevel met barsten niet herstellen. Wij nemen de verantwoordelijk op ons bij eventuele schade, maar daar willen ze blijkbaar niets van weten. Dus moeten wij het er bij laten. Kunnen wij niets ondernemen dan?

Mvg, Debruyne - Mahieu

Re: Renovatie muur

Geplaatst: 12 apr 2021 20:57
door Franciscus
Ladderrecht art 31 veldwetboek is van toepassing.
Stel hen aangetekend in kennis dat u om die muur te herstellen met een hoogtewerker over hun dak moet.
http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi_lo ... 1886100730

Vraag is of het een niet gemene muur is want blijkbaar gewoon op de muur buren opgebouwd.
Dat wil dan ook zeggen dat u vermoedelijk ergens in uw akte hebt staan dat de zijmuur voor de helft is overgenomen en dan hoger gebouwd ( te paard) op de mandelige muur.

Daarna inderdaad best de buur in minnelijke schikking oproepen via de Vrederechter, ...
Zorg wel dat er voor de werken door vb de verzekeringen van beid epartijen met de aannemer een plaatsbeschrijving wordt opgesteld en door beide partijen en aannemer ondertekend.

viewtopic.php?t=90393

Re: Renovatie muur

Geplaatst: 13 apr 2021 09:22
door mava105
Je moet daar zelfs geen hoogtewerken gaan huren. Je mag, in het kader van een ladderrecht, een stelling bouwen, vertrekkende van op het dak van de buurman. Hij dient wel toestemming te geven, anders via VR n beste een plaatsbeschrijving opmaken voor en na de werken, en die telkens ook laten ondertekenen door de buur